Kamery live
prognoza pogody

22. Targi Budownictwa – z ekologią w roli głównej (galeria)

13 maja 2017 14:50

Tuż przed południem w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu otwarto dziś oficjalnie 22. Targi Budownictwa, Instalacji i Wnętrz. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to: "Walczymy o czyste powietrze na Podhalu". 

22. Targi Budownictwa - z ekologią w roli głównej (galeria)

Targi, przy dźwiękach i przytupach Małych Śwarnych otwierali burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, wicestarosta nowotarski Władysław Tylka i organizatorka wydarzenia – Wioletta Ochman. Obecni byli też zastępcy burmistrza – Waldemar Wojtaszek i Joanna Iskrzyńska – Steg, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski, radni miejscy i część wystawców, wyraźnie zauroczona folklorystycznym akcentem na początek.

W tegorocznej edycji bierze udział aż 100 wystawców, których stoiska zlokalizowane są zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz hali lodowej. Duża część prezentowanego asortymentu jest zbieżna z myślą przewodnią targów – co nie było zapewne trudne do osiągnięcia. Spoglądając na stoiska nawet pobieżnie, od razu widać, że współczesne budownictwo nastawione jest na ekologiczne rozwiązania i że to właśnie w tym kierunku zmierzają aktualne trendy. 

Swoje stoisko na tegorocznych targach posiada Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Nowym Targu, gdzie ekodoradca Sylwester Magiera udziela informacji na temat dofinansowania do wymiany kotłów. Bezpłatnie można otrzymać tam nie tylko garść konkretnej, fachowej wiedzy, ale również sadzonki świerku.

Fachowych porad na temat kompleksowego dbania o środowisko udzielają też pracownicy Krajowej Agencji Poszanowania Energii, którzy przyjechali na targi specjalnym, energetycznym autobusem. Jego wyposażenie wraz z zajmującą pogadanką zaciekawi (a przy okazji wyedukuje!) nawet najmłodszych. 

Są atrakcje dla dzieci, zapewnione przez organizatorów i konkurs z dużą wygraną. A poszczególni wystawcy – jak to na targach – kuszą różnymi chwytami marketingowymi i nie pozwalają się nudzić. Targi potrwają do niedzieli, 14 maja, do godziny 17. 

/os

 

NT24TV 13.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również