Kamery live
prognoza pogody

22 osoby oddały krew podczas Finału WOŚP w Nowy Targu

W niedzielę, 30 stycznia w trakcie 30. Finału WOŚP w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Targu odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Finał odbywający się pod hasłem “Przejrzyj na oczy” sprowokował do oddania krwi wielu chętnych o otwartym sercu. Po przebadaniu stanu zdrowia, krew mogło oddać 22 spośród nich. Zebrano prawie 10 litrów cennego daru. 
22 osoby oddały krew podczas Finału WOŚP w Nowy Targu
fot. HDK PCK Kropla/Facebook
 
“Kolejna akcja zorganizowana przez klub HDK PCK Kropla wspólnie z RCKiK Nowy Targ, Akcją Serca, Wodnym Pogotowiem Ratunkowym oraz Gorącym Potokiem, pomimo panującej pandemii okazała się sukcesem. W akcji wzięli udział wieloletni dawcy krwi, na których zawsze można liczyć, a także osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się zostać honorowym dawcą krwi. Gratulujemy wspaniałej decyzji! W ciągu pięciu godzin akcji zgłosiło się ponad 30 dawców, zarejestrowano 25 z nich, niestety przebyte choroby uniemożliwiły wielu chętnym oddanie krwi. Łącznie zebrano 9,90 litrów krwi” – informuje na Facebooku klub HDK PCK Kropla. 
 
 
os 31.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Góral z Polski 08:17 02.02.2022

Jesli krew oddaja osoby zaszczepione. Wtedy bedzie powazny problem dla innych ludzi. Nawet lekarze o tym wiedza i uczeni pislowie. Szczepionka na megatywne skladniki.

Zobacz również