Kamery live
prognoza pogody

22 kwietnia. W Dniu Ziemi – zarybianie, coś o pszczołach, kwietna łąka, ruch to zdrowie

16 kwietnia 2024 12:45

NOWY TARG. W poniedziałek 22 kwietnia, Urząd Miasta Nowego Targu zaprasza wszystkich chętnych do zaangażowania się w obchody Dnia Ziemi – o godzinie 10.00, w Parku Miejskim im. Adama Mickiewicza.

22 kwietnia. W Dniu Ziemi – zarybianie, coś o pszczołach, kwietna łąka, ruch to zdrowie

Dzień Ziemi, nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej, inspirowania do życia w zgodzie z naturą.

Urząd Miasta, jak co roku, również włącza się w to cykliczne wydarzenie, zapraszając do wyjątkowego celebrowania Dnia Ziemi. Zaplanował z tej okazji: zarybianie potoku Czarny Dunajec, prelekcję pszczelarską, sadzenie łąki kwietnej oraz zabawy ruchowe z animatorem.

Do Waszej dyspozycji będą również dostępne stoiska edukacyjne Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – informują organizatorzy. W ramach promowania wiosennej akcji Sprzątania Świata wszystkim zainteresowanym zostaną udostępnione worki oraz rękawiczki, które posłużą do wspólnego zbierania odpadów.

 Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety!

 

Anna Szopińska 16.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również