Kamery live
prognoza pogody

Tragedia była o krok! Pijany motocyklista wjechał w koparkę

13 listopada 2021 12:45

Wieczorem, 11 listopada w miejscowości Bustryk 21-letni kierujący motocyklem crossowym z powodu nadmiernej prędkości oraz wypitego alkoholu doprowadził do kolizji z koparką. Siła uderzenia była tak duża, że części motocykla zostały rozrzucone nawet kilkadziesiąt metrów dalej. Mężczyzna trafił do zakopiańskiego szpitala ze złamaną nogą. Jak ustalili policjanci, kierujący nigdy nie zdobył prawa jazdy, motocykl nie był zarejestrowany i ubezpieczony, a on sam nierozważnie jechał bez kasku. 

Tragedia była o krok! Pijany motocyklista wjechał w koparkę

Około 21.40 policjanci zakopiańskiej drogówki skierowani zostali do miejscowości Bustryk, gdzie – jak wynikało ze zgłoszenia – kierujący motocyklem crossowym jadący z nadmierną prędkością zderzył się z zaparkowaną na poboczu koparką.

-Okoliczności przedstawione w zgłoszeniu brzmiały dramatycznie – relacjonuje tatrzańska policja – Policjanci już po chwili byli na miejscu, gdzie wspólnie ze strażakami uczestniczyli w akcji ratunkowej. Po zabezpieczeniu poszkodowanego przez służbę medyczną, policjanci zajęli się wyjaśnianiem okoliczności wypadku. Szybko okazało się, że oprócz nadmiernej prędkości przyczyną wypadku jest również wypity wcześniej alkohol. 21-latek z powiatu tatrzańskiego miał go w organizmie ponad 1.3 promila. Zapewne te czynniki wpłynęły na to, że chwilę po tym jak wyprzedził samochód stracił panowanie nad motorem doprowadzając do kolizji z zaparkowaną na poboczu jezdni koparką.

Siła uderzenia była tak duża, że części motocykla zostały rozrzucone nawet kilkadziesiąt metrów dalej. Kierujący ze złamaną nogą i innymi obrażeniami ciała trafił do zakopiańskiego szpitala.

źródło: KPP Zakopane

os 13.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również