Kamery live
prognoza pogody

Wejdźmy w jarmarkowy żywioł! Święto wspólnoty, uciecha gości

11 sierpnia 2023 19:17

NOWY TARG. Barwnym korowodem ruszyła przez miasto, sprzed Miejskiego Centrum Kultury do rynku – Parada Gazdowska. Ten tradycyjny pochód, poprzedzany góralskim fasiągiem z kucykami u dyszla i Miejską Orkiestrą Dętą, każdego roku otwiera Jarmark Podhalański.

Wejdźmy w jarmarkowy żywioł! Święto wspólnoty, uciecha gości
  1. edycja sztandarowej miejskiej imprezy będzie się pławiła w słońcu – burmistrz zamówił pogodę. A w Paradzie Gazdowskiej szli reprezentanci prawie wszystkich związków, klubów, stowarzyszeń, które stanowią żywą tkankę miasta; sportowcy, górale, grupy senioralne.

 Ze sceny przed ratuszem witał miejscowych i jarmarkowych gości gospodarz miasta – Grzegorz Watycha. Pozdrawiali nowotarską społeczność i gości przedstawiciele bliźniaczych miast – włoskiej Roverbelli, niemieckiego Radevormwald i słowackiego Kieżmarku; parlamentarzyści, wiceministrowie z Podhala. Bogaty program tegorocznego Jarmarku powinien spełnić oczekiwania szerokiej publiczności – od najmłodszych po trzeci wiek.

Dziś o 21.00, po koncercie folkowej „Fiśbandy”, wystąpią dla nas nowotarscy artyści pod wodzą Mateusza Ziółko, z towarzyszeniem po raz pierwszy goszczącej w Nowym Targu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej w Katowicach. Godz. 23.00 to początek koncertu zespołu „Potock”, z nurtu folk & rock.  

(asz)

Fot. Paweł Kos

 

 

Anna Szopińska 11.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również