Kamery live
prognoza pogody

2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II – kampania billboardowa

2 października 2020 15:16

Od 1 października w całej Małopolsce zobaczymy dedykowane billboardy przedstawiające postać naszego, wielkiego Polaka, które będą towarzyszyć nam do końca miesiąca. Jeden z nich zawiśnie w Nowym Targu. W Krakowie, poza 20 billboardami dodatkowo pojawią się 2 obrandowane tramwaje. 

2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II - kampania billboardowa
18 maja obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin Papieża Polaka. Teraz zbliża się 42. rocznica jego pontyfikatu. Dzięki specjalnej uchwale Sejm RP rok 2020 ustanowił Rokiem Świętego Jana Pawła II. O tym wyjątkowym czasie przypominają specjalne działania Województwa Małopolskiego w ramach startującej właśnie kampanii 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II.

Od 1 października w całej Małopolsce zobaczymy dedykowane billboardy przedstawiające postać naszego, wielkiego Polaka, które będą towarzyszyć nam do końca miesiąca. W samym Krakowie pojawi się ich 20, a w regionie 25, w Wolbromiu, Nowym Targu, Brzesku, Miechowie, Myślenicach, Gorlicach, Tarnowie, Wieliczce, Wadowicach, Nowym Sączu, Chrzanowie, Kocmyrzowie, Bolesławiu-Bukowno, Michałowicach, Świątnikach Górnych, Krzeszowicach i Muszynie. W stolicy Małopolski dodatkowo pojawią się 2 obrandowane tramwaje. 

-Kampania ma skłonić nas do refleksji i przemyśleń jego nauczania. Przypomnieć, że Papież Polak, który został wybrany 16 października 1978 roku na Stolicę Piotrową wyrósł z tej ziemi. Urodził się i uczył w Wadowicach, studiował w Krakowie. Tutaj pełnił posługę kapłańską i stąd już jako kardynał wyruszył na konklawe, które odmieniło życie jego i nasze – mówi marszałek Małopolski Witold Kozłowski. 

W ramach kampanii Województwo Małopolskie przygotowało także nową odsłonę specjalnego serwisu dedykowanego obchodom 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II oraz ustanowieniu 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II,  który przybliża nam postać Papieża. Znajdują się tutaj również informacje o dedykowanych wydarzeniach organizowanych przez małopolskie instytucje kultury, w których można wziąć udział osobiście lub online. Zapraszamy. Świętujmy razem!

https://nowytarg24.tv/nie-zastapi-ciebie-nikt-wieczor-slowno-muzyczny-ku-pamieci-sw-jana-pawla-ii/

os 02.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również