Kamery live
prognoza pogody

“200 lat” dla nowotarżanki Zofii Jarkiewicz

17 grudnia 2021 14:28

W niedzielę, 12 grudnia swoje setne urodziny świętowała pani Zofia Jarkiewicz, z domu Zubek –  nowotarżanka rodem z Kowańca, która od blisko 80 lat mieszka w centrum Nowego Targu. Na jubileuszu obecny był burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, który przekazał jubilatce upominek oraz okolicznościowe listy gratulacyjne z życzeniami od Premiera Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i wojewody małopolskiego Łukasza Kmity.

Pani Zofia Jarkiewicz z domu Zubek to rodowita nowotarżanka. Urodzona na Kowańcu, od 1943 roku mieszka przy ul. Kazimierza Wielkiego w Nowym Targu. Dochowała się 4 dzieci, 14 wnucząt, 22 prawnucząt i 3 praprawnuczek.

Z okazji setnych urodzin w niedzielę 12 grudnia o godz. 12 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu odprawiona została Msza Święta w intencji Jubilatki.

Następnie na zaproszenie jubilatki cała rodzina i znajomi Pani Zofii spotkali się w restauracji Kaprys, aby wspólnie świętować te szczególne urodziny.

Przy muzyce kapeli góralskiej wszyscy zebrani wielokrotnie odśpiewali gromkie “200 lat”

źródło: UM Nowy Targ

os 17.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również