Kamery live
prognoza pogody

20. kwietnia – 30. czerwca. „Chatka” gra VABANK – apel do przedsiębiorców

25 kwietnia 2017 20:49
Wyciszenie Włącz dźwięk

AKCJA SPOŁECZNA „CHATKA - VABANK !” Od kilku miesięcy Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Nowym Targu „Chatka”, przygotowuje się do wielkiej rozbudowy. Ale by zyskać unijne dofinansowanie, musi w krótkim czasie zebrać milion złotych wkładu własnego.

Powstają projekty i koncepcje, odbywają się konsultacje i poszukiwania odpowiednich Funduszy Europejskich, które sfinansują inwestycję. Niestety zaczynają się trudności, gdy pojawia się temat tzw. wkładu własnego, który wynosi ok 30 % kosztów. “Chatka” jest Organizacją Pożytku Publicznego i non-profit, dlatego o pomoc w zebraniu pierwszego miliona zwraca się w liście do lokalnych przedsiębiorców akcją społeczną “Chatka VABANK!”. Bez powodzenia tej akcji “Chatka” może tylko marzyć o nowym, większym budynku, który zaspokoi potrzeby obecnych i przyszłych podopiecznych. Czy uda się przekonać 2000 firm do wpłacenia jednorazowo 500 zł? Trzymamy kciuki i wierzymy, że tak będzie. Przyszłość “Chatki” zależy od nas.

Joanna Antolec

A oto odezwa do przedsiębiorców:

AKCJA SPOŁECZNA „CHATKA – VABANK !”

Szanowni Przedsiębiorcy

Jako organizacja, która od 30 lat działa w naszym regionie, zapraszamy Państwa do udziału w akcji społecznej „Chatka – VABANK!”, która pomoże w zebraniu pierwszego miliona złotych i da początek rozbudowie budynku Chatki.

Ta niezwykle ważna dla nas wszystkich inwestycja, może być w 70 % sfinansowana ze środków Unii Europejskiej, ale wymagany tzw. wkład własny, niestety, jest dla nas nieosiągalny. Nasze stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego i wszystkie nasze działania, z których korzystają nasi podopieczni są nieodpłatne. Miejsca od dawna już brakuje i nie możemy objąć swoją pomocą kolejnych osób. W naszych placówkach pomoc otrzymują niemowlęta od pierwszych dni życia, dzieci i młodzież, a także dorośli z różnymi stopniami upośledzenia umysłowego i współwystępującymi innymi dysfunkcjami, w tym osoby głęboko wielorako niepełnosprawne.

Rozbudowa czterokrotnie powiększy powierzchnię użytkową budynku do około 4 000 m2, dzięki czemu będziemy mogli poszerzać naszą działalność, a także zapewnić wieloaspektową pomoc większej liczbie niepełnosprawnych i ich rodzinom.

Dlaczego do Państwa apelujemy o pomoc? Bo zdajemy sobie sprawę, że zebranie miliona w tak krótkim czasie jest możliwe tylko dzięki ogromnej determinacji, zaangażowaniu i hojności właśnie lokalnych Przedsiębiorców. To na Państwa mobilizację liczymy i głęboko wierzymy, że razem z Wami to się uda. Akcja społeczna “Chatka – VABANK !” będzie trwać od 20 kwietnia do 30 czerwca 2017 r. Do zebrania miliona potrzebnych jest tylko 2000 osób, które wpłacą na nasze konto po 500 zł., ale będziemy wdzięczni za każdą przekazaną kwotę. Biorąc udział w naszej akcji przyczynią się Państwo do powstania miejsca, które przez kolejne dziesięciolecia będzie służyć nam wszystkim.

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Nowym Targu

Zarząd Fundacji dla Chatki

Dane do przelewu:

Fundacja dla Chatki ul. Kościelna 4 34-400 Nowy Targ

Konto PLN: Konto walutowe:

52 1020 3466 0000 9702 0119 0909

SWIFT: BPKOPLPW

IBAN: PL 23 1020 3466 0000 9302 0127 5726

NT24TV 25.04.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również