Kamery live
prognoza pogody

2. Urodzinowy Piknik Fundacji “Szczęśliwe Jutro” (galeria zdjęć)

2 lipca 2017 21:23

Organizowany już po raz drugi Urodzinowy Piknik Fundacji Szczęśliwe Jutro nie ma co prawda szczęścia do pięknej, słonecznej pogody, ale z pewnością ma szczęście do ludzi dobrego serca. Dzięki tegorocznej zbiórce udało się zebrać 6911,90 zł - to o 1/3 więcej niż rok temu. Całość kwoty przeznaczona zostanie na budowę domu dziecka we Wróblówce. 

2. Urodzinowy Piknik Fundacji

Formuła pikniku była prosta: dużo ciekawych atrakcji i aktywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych, świetna, rodzinna zabawa i dobra atmosfera, a zamiast biletu wstępu na poszczególne atrakcje – zakup cegiełki za symboliczną, minimalną kwotę.

Było malowanie buzi, dmuchańce, przejażdżka konno, plecenie warkoczyków, grill i loteria fantowa, w której każdy los był wygrany. Z dodatkowych atrakcji, na pikniku obecna była oblegana przez dzieciaki fotobudka, z możliwością zrobienia sobie szalonych zdjęć w perukach, maskach i zabawnych okularach. Były też warsztaty kreowania ubioru prowadzone przez Anetę Larysę Knap i Folk Design, liczne animacje dla dzieci przygotowane m.in. przez harcerzy z obwodu tatrzańskiego ZHR. 

Nie mogło obyć się bez programu artystycznego, który muzyczno-tanecznym występem zainaugurowały dzieci z przedszkola “Lokomotywa”. Potem na scenie pojawiła się m.in. Kasia Wójcik, prowadząc zajęcia Fitness&Fun, Martyna Plewa z mini recitalem, dzieci z Akademii Tańca, które po swoim oficjalnym występie wciągnęły do zabawy dzieciaki z widowni, by wspólnie wykonać na scenie taniec dworski. Był pokaz gimnastyki artystycznej, fitnessu na trampolinach i instruktaż udzielania pierwszej pomocy.

Zabawę – mimo wiszących nad głowami chmur i padającego raz po raz deszczu pozytywnie i ciepło rozkręcił swoją konferansjerką Bolesław Bara. Dobry humor dopisujący uczestnikom pikniku na przekór pogodzie był na tyle skuteczny, że przegonił złą pogodę – nie tylko przestało padać, ale też zaświeciło słońce. 

 

Niezależnie od wydarzeń na scenie, nieopodal odbywał się pokaz rzeźby w drewnie w wykonaniu Marcina Lichosyta, pokazy gimnastyki artystycznej, turniej plażowej piłki siatkowej, zorganizowany przez Winterclassic Nowy Targ oraz charytatywny mecz piłki nożnej Hokeiści Drużyny TatrySki Podhale Nowy Targ vs Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Całość zwieńczyła dyskoteka dla najmłodszych odbywająca się pod hasłem “Potupiemy razem nóżką”. 

Zabawa na pikniku była wyjątkowa i ani przez moment nie zapominano jaki cel przyświeca całemu wydarzeniu – a jest nim budowa domu domu dziecka dla nastolatek w ciąży i z małymi dziećmi.

Dzięki przychylności Wójta Gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza, Fundacja dzierżawi budynek po nieczynnej szkole we Wróblówce, który będzie przeznaczony na Przystań Szczęśliwe Jutro (dom dziecka).

Aby mógł służyć wychowankom i spełniać wszystkie planowane funkcje, konieczny jest generalny remont: ocieplenie budynku, wymiana stolarki okiennej i ogrzewania, wentylacji oraz instalacji elektrycznej, wymiana podłóg, pomalowanie i wyposażenie pomieszczeń.

Zebrana dziś kwota przybliży o krok dążenia do otwarcia tej niezwykle potrzebnej placówki, wychodzącej naprzeciw realnym potrzebom społecznym i będącej odpowiedzią na trudne sytuacje, które coraz częściej można spotkać dookoła nas.

Dane Fundacji:

http://szczesliwe-jutro.pl (tam znajdują się dane do przelewu dla każdego, kto chciałby wesprzeć Fundację)

https://www.facebook.com/fundacjaszczesliwejutro

 /os

 

NT24TV 02.07.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również