Kamery live
prognoza pogody

2 mln 750 tys. zł rządowego dofinansowania na remont Długiej i Kasprowicza

16 kwietnia 2020 16:16

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach naboru wniosków na 2020 rok. W Małopolsce dofinansowanie wyniesie 202,5 mln złotych, z czego 102,6 mln złotych będzie przeznaczone na zadania powiatowe, a z puli 99,9 mln złotych zostaną zrealizowane zadania gminne. Wśród beneficjentów rządowego programu znajdzie się ponownie Miasto Nowy Targ, które otrzyma 2 mln 750 tys. złotych na remont ulicy Kasprowicza i fragmentu ulicy Długiej. 

2 mln 750 tys. zł rządowego dofinansowania na remont Długiej i Kasprowicza

Miasto Nowy Targ otrzymało 1 mln 440 tys. zł dofinansowania na remont 800-metrowego odcinka ulicy Kasprowicza oraz 1 mln 315 tys. zł na remont 300 metrowego fragmentu ul. Długiej. Kwoty te stanowią 50% wartości inwestycji.

– Cieszy fakt, że obydwa miejskie wnioski przeszły procedurę konkursową i znalazły się na finalnej liście do dofinansowania – mówi wiceburmistrz Nowego Targu Waldemar WojtaszekTo dofinansowanie w wielkości 50 %, drugą połowę każdy samorząd musi zabezpieczyć w swoim budżecie. Po otrzymaniu oficjalnej informacji na temat otrzymanego dofinansowania  przeprowadzona zostanie procedura zamówień publicznych dla tych zadań inwestycyjnych w celu wyłonienia wykonawców, a następnie podpisanie umów na realizację z wykonawcami i z Wojewodą na dofinansowanie. Realizacja jest możliwa w ciągu roku kalendarzowego od momentu podpisania umowy, tak więc – realnie rzec biorąc – realizacja musi być planowana na 2021 rok. Mam nadzieję, że sytuacja w kraju i na świecie się powoli unormuje i bez przeszkód będziemy mogli te zadania wykonać.

Na terenie Małopolski wsparcie uzyska łącznie 170 zadań, w tym 42 powiatowe i 128 gminnych. Dzięki temu możliwa będzie budowa, przebudowa lub remont w sumie 214 kilometrów dróg (118 km powiatowych i 96 km gminnych).

– To kolejne wysokie kwoty dofinansowania dla Małopolski. Mimo przeciwności losu nie zaprzestajemy działań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W 2020 roku gminy i powiaty z naszego województwa otrzymają ponad 200 milionów złotych na realizację 170 zadań. Poprawa stanu dróg lokalnych to szansa na utrzymanie miejsc pracy w wielu firmach. W ten sposób napędzamy gospodarkę, co jest teraz szczególnie ważne – mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

 źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

/os

os 16.04.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również