Kamery live
prognoza pogody

19 stycznia. 27 Almanach Nowotarski – promocja ze Stowarzyszeniem Flisaków i Młodym Podhalem

15 stycznia 2024 17:21

NOWY TARG. Wyszedł drukiem nowy tom Almanachu Nowotarskiego. Jak zwykle starannie wydany, zawiera nie tylko szereg interesujących artykułów, wywiadów, wspomnień, ale też Kronikę Nowego Targu, sporą dawkę pięknych grafik, fotografii oraz poezji.

19 stycznia. 27 Almanach Nowotarski – promocja ze Stowarzyszeniem Flisaków i Młodym Podhalem

Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk, jako wydawca rocznika, serdecznie zaprasza na promocję do sali obrad Urzędu Miasta 19 stycznia 2024 r. (piątek) o godz. 18.00. Muzycznie uświetni ją Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich na rzece Dunajec oraz zespół Młode Podhale.

Almanach Nowotarski, dzięki autorom i stałym sympatykom, ukazuje się niezmiennie od ponad ćwierć wieku.Wydawcą rocznika jest Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Nowym Targu. Zarówno członkowie Towarzystwa, jak i Redakcja dbają o jakość nadsyłanych tekstów, tak aby te niewielkie okruchy historii służyły kolejnym pokoleniom. Książka w swojej treści skupia się na wielowymiarowych zagadnieniach, dlatego artykuły poświęcone są m.in. historii, kulturze, sztuce, etnografii, wspomnieniom. Almanach Obejmuje swoim zasięgiem tereny Podhala, Spiszu, Orawy i Pienin. Ideą wydawcy jest integracja wielu środowisk, niezależnych badaczy amatorów, a także osób zainteresowanych własnym regionem.

Od wielu lat publikacja wzbogacona jest o twórczość poetycką lokalnych poetów, którzy w swoich wierszach ukazują piękno swojego najbliższego otoczenia.Działania te pozwalają uświadomić Czytelnikom, jak różnorodne jest lokalne środowisko. Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk poprzez swoją działalność nie tylko prezentuje i popularyzuje lokalną historię, ale też ochrania i szanuje niematerialne dziedzictwo kulturowe.

Informacja PTPN w Nowym Targu

Anna Szopińska 15.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również