Kamery live
prognoza pogody

Ministerstwo uznało prawomocność odwołania rektora “Podhalanki”

28 grudnia 2021 21:33

NOWY TARG. Polska Agencja Prasowa przekazała późnym popołudniem informację Irminy Chrząstek z Wydziału Prasowego Ministerstwa Edukacji i Nauki: “Odwołanie rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu dr hab. Roberta Włodarczyka jest prawomocne, a władze nad uczelnią powinna przejęć tymczasowo dr Maria Zięba – prorektor ds. studenckich i kształcenia”.

 

Ministerstwo uznało prawomocność odwołania rektora

Uzasadnienie ministerialnego stanowiska, które kończyłoby wewnętrzny konflikt jest następujące:

Odwołanie rektora przez organ, który dokonał jego wyboru, tj. kolegium elektorów, jest dopuszczalne w ww. trybie i jest decyzją wewnętrzną uczelni pozostającą w zakresie autonomii i odpowiedzialności uczelni. Nie jest tym samym wymagane złożenie przez kolegium elektorów wniosku do ministra o odwołanie rektora.  

Pełniąca obowiązki rektora dr n. m. Maria Zięba, która cały czas pozostawała w kontakcie z ministerstwem, powiedziała nam, iż nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia  takiego rozstrzygnięcia, jednak jest ono bardzo oczekiwane ze względu na konieczność wykonywania czynności zarządczych, czyli przede wszystkim wznowienie służbowej komunikacji i odblokowanie kont, by można było wypłacić pensje pracownikom.

(asz)

Anna Szopińska 28.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również