Kamery live
prognoza pogody

16-latek bez upranień kierował motorem niedopuszczonym do ruchu

5 maja 2023 23:25

Wczoraj tj. 4 maja br. około godziny 14, policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy na ulicy Waksmundzkiej w Nowym Targu zauważyli jadący motocykl marki Gas Gas bez tablic rejestracyjnych. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazało się, że pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał wymaganego ubezpieczenia OC. Dodatkowo za kierownicą siedział 16-letni chłopak, który nie posiadał uprawnień do kierowania.

16-latek bez upranień kierował motorem niedopuszczonym do ruchu

Motocykl został przekazany właścicielowi i zarazem opiekunowi nastolatka. Z uwagi na wiek, sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

Policjanci będą ustalać również dlaczego właściciel motocykla dopuścił do prowadzenia pojazdu osobę bez wymaganych uprawnień. Zgodnie z art. 96 § 1 pkt. 2 kodeksu wykroczeń,  właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, podlega karze grzywny.

os 05.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również