Kamery live
prognoza pogody

Za nami ostatni weekend wakacji

30 sierpnia 2021 17:10

Od 27 do 29 sierpnia 2021 roku nowotarscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2021” czuwali nad wzmożonym ruchem na drogach, który związany był z powrotami z letniego wypoczynku. 

Za nami ostatni weekend wakacji

Podczas ostatniego wakacyjnego weekendu nowotarscy policjanci prowadzili wzmożone działania, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżnym, którzy w trakcie tych dni przemierzali drogi naszego powiatu. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w tym okresie pojawili się w miejscowości Klikuszowa, gdzie przez ostatni weekend nieustannie zapewniali płynność ruchu osobom powracających z Podhala.

Funkcjonariusze na bieżąco oceniali intensywność ruchu i podejmowali czynności zmierzającego do jego udrażniania poprzez ręczne kierowanie ruchem na znajdującym się tam skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Reagowali także na ujawnione wykroczenia drogowe.  Działania te skutkowały nałożeniem 76 mandatów karnych za naruszenia przepisów z zakresu ruchu drogowego. W  23 przypadkach zastosowali pouczenia. Policjanci ujawnili jednego kierującego pod wpływem alkoholu, który stracił prawo jazdy i czeka go spraw w sądzie. Mundurowi zatrzymali także 5 praw jazdy  za przekroczenie dopuszczalne prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

źródło: KPP Nowy Targ

os 30.08.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również