Kamery live
prognoza pogody

154 Salon – z Piotrem Cyrwusem, Norwidem i Miłoszem

13 stycznia 2024 15:15

NOWY TARG, W niedzielę, 14 stycznia, w nowotarskim Salonie Poezji zagości nasz ziomek, Piotr Cyrwus, z nieśmiertelnymi strofami wierszy Cypriana Kamila Norwida i Czesława Miłosza. Miejskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza do ratusza na to spotkanie.

154 Salon - z Piotrem Cyrwusem, Norwidem i Miłoszem

Zaczęło się wiosną 2008.   Juliusz Chrząstowski, aktor Starego Teatru w Krakowie współpracujący z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu, jako instruktor grup teatralnych działających w naszym ośrodku przyjechał z nowiną:

„… wracałem z Anią Dymną pociągiem po „wyjazdowej Trylogii”, opowiadałem o naszych działaniach i tak od słowa do słowa zrodził się pomysł na „Krakowski Salon Poezji w Nowym Targu” …”

           18 maja 2008 r Anna Dymna i Piotr Cyrwus czytają poezję ks. Jana Twardowskiego a muzycznie wspomaga ich znakomita prymistka z Bukowiny Tatrzańskiej Stanisława Galica – Górkiewicz. Nieodparty urok Pani Anny Dymnej i renoma Krakowskiego Salonu ułatwiły dotarcie do sponsorów, dzięki którym na kolejnych spotkaniach pachniało świeżo parzoną kawą i pysznymi słodkościami, co niewątpliwie właściwie usposabiało gości „ Krakowskiego Salonu Poezji” w Nowym Targu. Obecność na inauguracji Piotra Cyrwusa przypomniała rodzimych artystów, którzy realizują się na polskich scenach teatralnych, a ich korzenie mogą sprawić, że salonowe spotkanie staną się nie tylko ucztą słowa, ale także okazją do ciepłych wspomnień i spotkań po latach. I tak za sprawą Salonu do Nowego Targu wracali  z poezją : Bartek Topa, , Staszek Jaskułka , Piotrek i Jaśmina Polak, Mateusz Dewera, Andrzej Rozmus, Joasia Kuberska …

Rok 2024 to rok szczególny dla naszej instytucji, bo mija 50 lat od jej powstania i dlatego będziemy Państwu przypominać historię Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu i ludzi, którzy ją współtworzyli .

Tekst i plakat: MCK

Anna Szopińska 13.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również