Kamery live
prognoza pogody

15-latka z marihuaną

30 lipca 2020 13:18

W okresie letnim policjanci z Nowego Targu oraz Krościenka nad Dunajcem pełnią służby nie tylko radiowozami, ale również w patrolach rowerowych. Mundurowych na rowerach spotkać można tam, gdzie radiowozem trudniej dojechać, w szczególności na ścieżkach rowerowych, parkach, skwerach, rejonach przywodnych, miejscach rekreacji i sportu oraz na osiedlowych uliczkach.

15-latka z marihuaną

Fot. KPP Nowy Targ

Wczoraj (29.07.br.) na ulicach Nowego Targu patrol rowerowy pełniły policjantki z miejscowej komendy. Przy ulicy Parkowej, w rejonie hali lodowej uwagę funkcjonariuszek zwróciły dwie dziewczyny. Podczas rozmowy zachowywały się dość niespokojnie. Obok leżał plecak, a w środku zawinięte w czarną folię kilka gramów marihuany. Początkowo nie chciały powiedzieć, która z nich jest właścicielką plecaka i narkotyków. Jednak po chwili 15-latka przyznała, że marihuana należy do niej i ma ją na własny użytek i to nie pierwszy raz, kiedy paliłaby ten narkotyk. Dziewczyna została zatrzymana i przewieziona do nowotarskiej komendy, a następnie przekazana matce. Podczas przeszukania w jej pokoju policjanci znaleźli jeszcze niewielką ilość narkotyków. Sprawą 15-latki z uwagi na wiek zajmie się teraz sąd rodzinny. Wobec nieletniej za popełniony czyn karalny, sąd może zastosować środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich, np. ustanowić nadzór odpowiedzialny rodziców, zastosować nadzór kuratora, skierować do organizacji zajmującej się pracą z nieletnimi o charakterze wychowawczym czy terapeutycznym, orzec umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub w zakładzie poprawczym –terapeutycznym.

 

Wśród młodzieży istnieje błędne przekonanie, że posiadanie niewielkiej ilości narkotyków jest dozwolone i nic im za to nie grozi. Przypominamy, że w Polsce posiadanie narkotyków to przestępstwo i nawet za niewielką ilość, na tzw. własny użytek, można narazić się na odpowiedzialność karną.

 

/źródło: KPP w Nowym Targu/

Piotr Starmach 30.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również