Kamery live
prognoza pogody

15-latek zatrzymany za kradzież i posiadanie marihuany

19 grudnia 2019 14:01

We wtorek, 17 grudnia policjanci zostali wezwani do kradzieży w jednym z marketów budowlanych na terenie Nowego Targu. Złodziej ukradł wiertarko-wkrętarkę o wartości blisko 550 złotych, którą schował w plecaku i wyszedł ze sklepu. Sprawca został zatrzymany przez ochroniarza i przekazany przybyłym na miejsce policjantom. To nie koniec tarapatów, w jakie wpadł nieletni, jak się okazało, złodziej. 

15-latek zatrzymany za kradzież i posiadanie marihuany

Po zatrzymaniu, 15-latek przyznał policjantom, że chciał zarobić, postanowił więc ukraść sprzęt, a później go sprzedać. Dodatkowo chłopak podał policjantom nieprawdziwe dane, co bardzo szybko wyszło na jaw i wtedy okazało się, że jest nieletni. W kieszeni spodni policjanci znaleźli woreczek strunowy z niewielką ilością marihuany. 

Chłopak został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, a po wykonaniu czynności przekazany pod opiekę matki. Kradzież i posiadanie narkotyków jest przestępstwem, a wprowadzenie policjantów w błąd, co do swojej tożsamości wykroczeniem. Z uwagi na nieletniość sprawcy, 15-latek będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym, a do  postępowania w sprawie będą miały zastosowanie przepisy zawarte w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.

źródło: KPP Nowy Targ

os 19.12.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również