nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

132 uczniów z Nowego Targu nauczy się w ferie jazdy na nartach

Wraz z pierwszym dniem ferii zimowych w Nowym Targu po raz kolejny rozpoczną się zajęcia nauki jazdy na nartach zjazdowych w ramach programu „Jeżdżę z głową”. Tym razem akcja obejmie 132 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Nowy Targ. Uczniowie pod opieką nauczycieli – opiekunów grup będą dowożeni środkami komunikacji osobowej Miejskiego Zakładu Komunikacji codziennie na stok  narciarski „Długa Polana”.

Miasto Nowy Targ gwarantuje uczestnikom zajęć odpowiedni sprzęt narciarski, wyciąg i trenerów. Szkolenie prowadzone będzie w 11 grupach po 12 uczniów w każdej.

-Trzecia edycja przedsięwzięcia „Jeżdżę z Głową” zaangażuje kwotę ponad 90 tys. zł. Wydatki projektu finansowane będą ze środków budżetowych miasta Nowy Targ oraz pomocowych Województwa Małopolskiego. Należy przyjąć, że zajęcia i  nabyte umiejętności przyczynią się do lepszej sprawności ruchowej uczniów oraz dadzą wszystkim uczestnikom tych zajęci wiele radości – podaje w komunikacje na stronie Urzędu Miasta, Naczelnik Wydziału Oświaty Janusz Stopka

Dzieciaki z Nowego Targu znów poszusują … z głową

Miasto Nowy Targ jest jedną z 69 małopolskich gmin, która po raz kolejny bierze udział w programie „Jeżdżę z głową”, finansowanym ze środków Województwa Małopolskiego. Dzięki programowi, dzieci z całej Małopolski będą  uczyć się  jeździć na nartach i snowboardzie. Urząd Marszałkowski przeznaczył w tym roku na ten cel milion złotych, z czego 28 400 zł trafia do Nowego Targu. 

/os

fot. pk

2 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna