Kamery live
prognoza pogody

13 stycznia pechowy dla obywatela Ukrainy

14 stycznia 2022 14:01

Wczoraj funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem, prowadząc kontrolę legalności pobytu w miejscowości Jurgów zatrzymali obywatela Ukrainy.

13 stycznia pechowy dla obywatela Ukrainy

Podczas kontroli lawety okazało się, że kierujący nią 50-letni mężczyzna jest osobą niepożądaną na terytorium naszego kraju. Cudzoziemiec, wiedząc o ciążącym na nim zakazie wjazdu do Polski, chcąc dojechać do Czech, pojechał okrężną trasą przez Węgry, a następnie Słowację.

Niestety, pechowo pomylił kierunki i wjechał do Polski, gdzie został skontrolowany przez zakopiańskich strażników granicznych.

W trakcie prowadzonych czynności ustalono, iż cudzoziemiec dopuścił się przestępstwa – przewoził towary bez wymaganych zezwoleń – za co został skazany wyrokiem sądu na karę 4 miesięcy pozbawienia wolności, z warunkowym wykonaniem na okres próby 1 roku.

Komendant Placówki SG w Zakopanem wydał mężczyźnie decyzję o zobowiązaniu do powrotu. Ponadto mężczyzna nie wjedzie do strefy Schengen przez kolejne 3 lata.

źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej

os 14.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również