Kamery live
prognoza pogody

13 piw – tyle chcieli wynieść ze sklepu dwaj nastoletni chłopcy

26 kwietnia 2022 15:53

17- i 15-latek ukradli piwo oraz artykuły spożywcze. Starszy za kradzież został ukarany mandatem karnym, a młodszy będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

13 piw - tyle chcieli wynieść ze sklepu dwaj nastoletni chłopcy

Późnym wieczorem w sobotę, policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zostali wezwani na interwencję dotyczącą kradzieży w jednym ze sklepów. Na miejscu zastali dwóch nastolatków ujętych przez pracowników placówki.

-Policjanci ustalili, że 1- i 15-latek zabrali z półki 13 piw oraz artykuły spożywcze o wartości 76 złotych a następnie przeszli za linię kas nie płacąc za towar. Jak się okazało, 15-latek był pod wpływem alkoholu – wyjaśnia asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu – Nieletni złodzieje tłumaczyli, że ukradli alkohol, żeby później go sprzedać. Po zakończeniu interwencji młodszy chłopak został przekazany rodzicom. Z uwagi na jego wiek, sprawa zostanie przekazana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Targu.

Za popełniony czyn karalny, sąd może zastosować środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich, np. ustanowić nadzór odpowiedzialny rodziców, zastosować nadzór kuratora, skierować do organizacji zajmującej się pracą z nieletnimi o charakterze wychowawczym czy terapeutycznym, orzec umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub w zakładzie poprawczym-terapeutycznym.  Natomiast starszy za popełnione wykroczenie z art. 119 kw został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

źródło: KPP Nowy Targ

os 26.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również