Kamery live
prognoza pogody

Rewanż i rehabilitacja. Popis Szweda

15 listopada 2020 22:20

W meczu 15 kolejki spotkań Polskiej Hokej Ligi hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ pokonali na własnym lodowisku GKS Katowice 4:2. Tym samym nowotarżanie zrewanżowali się katowiczanom za wtorkową porażkę na ich lodzie i też w jakimś stopniu zmazali plamę po piątkowym występie w Jastrzębiu.

 

Rewanż i rehabilitacja. Popis Szweda

Pierwsza tercja bezbramkowa. Zdecydowanie bardziej zadowoleni z takiego obrotu spraw powinni być gospodarze, którzy niemal połowę tej odsłony grali w liczebnym osłabieniu. Nie pierwszy już raz nowotarżanie kary łapali w bezmyślny sposób, w sytuacjach w żaden sposób im nie zagrażających. I tylko nieudolnej grze katowiczan w przewagach, Podhalanie zawdzięczają, że po 20 minutach losy tego spotkania wciąż były sprawą otwartą.

W drugiej tercji oglądaliśmy już inne, zdecydowanie lepsze Podhale. Przede wszystkim zdyscyplinowane i skuteczne. W efekcie „Szarotki’ w tej odsłonie wypracowały sobie trzy bramkową przewagę. Autorem każdego z tych goli był Alexanderr Pettersson. Szwed świetnie odnajdywał się pod bramką GKS, trafiając do niej po dobitkach strzałów kolejno: Damian Tomasika, Bartłomieja Neupauera i Alana Łyszczarczyka.

W ostatniej odsłonie inicjatywa była po stronie przyjezdnych, ale długo nie miało to przełożenia na wynik. W 58 min jednak w odstępie ledwie 31 sekund Mikołaj Łopuski dwukrotnie wykorzystał bierną postawę nowotarskiej defensywy i katowiczanie zbliżyli się do Podhala na dystans jednego gola. 67 sekund przed syreną końcową przyjezdni zdecydowali się na manewr z wycofaniem bramkarza. Nowotarżanie szybko dali się „zamknąć” w swojej tercji, ale na 6 sekund przed końcem do pustej bramki Katowic trafił – po raz czwarty tego dnia Pettersson – pieczętując tym samym baardzo potrzebne zwycięstwo Podhala.

– Oczywiście, że bardzo nam zależało na zwycięstwie, zresztą tak jak w każdym meczu. W dwóch poprzednich spotkaniach nam nie poszło, dlatego tym bardziej cieszymy się, że dzisiaj tę niemoc przezwyciężyliśmy. Pierwsza tercja każdy widział jak wyglądała. Połowę przesiedzieliśmy na ławce kar. To duży nas problem. Jakoś nie potrafimy uchronić się przed głupimi faulami czy to w tercji ataku czy w strefie lodowiska. Na szczęście bardzo dobrze graliśmy w osłabieniach i powiem szczerze, że widząc jak chłopaki pracują na lodzie, jak dużą determinacje wykazują, byłem przekonany, że ten mecz wygramy. W drugiej tercji – wbrew opiniom z którymi się spotkałem, że jest ona zazwyczaj słaba w naszym wykonaniu – złamaliśmy ten mecz. Fajnie zagraliśmy te 20 minut. W trzeciej tercji chyba za wcześnie uwierzyliśmy, że jest po meczu. Dwa szybkie gole i zrobiło się trochę nerwowo. Najważniejsze, że wygraliśmy. Potwierdziła się reguła, że w domu gramy zdecydowanie lepiej niż na wyjazdach. Na pewno to musi się zmienić. Potrzebujemy punktów z meczów wyjazdowych by piąć się w tabeli. Teraz jednak czekają nas dwa kolejne spotkania w roli gospodarza: w piątek z Sanokiem, w niedzielę z Cracovią. Myślę, że w tych meczach będę mógł skorzystać już z Maćka Sulki i Emilal Sveca – powiedział po meczu trener Podhala, Andrei Gusow.

Tauron Podhale Nowy Targ – GKS Katowice 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)

Bramki: 1:0 Pettersson (Łyszczaczyk, Tomasik) 24, 2:0 Pettersson (Neupauer, Łyszczarczyk) 25, 3:0 Pettersson (Łyszczarczk, Neupauer) 34, 3:1 Łopuski (Pasiut, Krężołek) 58, 3:2 Łopuski (Franssila, Nahunko) 58, 4:2 Pettersson  60.

Podhale: Odrobny – Birznis, Chaloupka, B. Wsół, Vachovec, Bepierszcz – Tomasik, Mrugała, Pettersson, Neupauer, Łyszczarczyk – Gajor, Jaśkiewicz, Guzik, F. Kapica oraz Worwa, Słowakiewicz, Bochnak.

GKS: Simboch – Franssila, Peszek, Stoklasa, Rothla, Łopuski – Anderson, Zieliński, Michalski, Starzyński, Wanat – Kruczek, Krawczyk, Fraszko, Pasiut, Krężołek oraz Skrodziuk, Nahunko, Adamus.

Sędziowali: Mateusz Krzywda, Marcin Polak.

Kary: 24 (w tym 10 min za niesportowe zachowanie dla F. Kapicy) – 6 min.

Mecz bez udziału publiczności.

Maciej Zubek 15.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również