Kamery live
prognoza pogody

12-tka wróciła na trasę

Od początku lutego autobus MZK linii 12 został ponownie uruchomiony. Linia była czasowo zawieszona od początku listopada 2017 roku, a o jej przywrócenie zabiegali mieszkańcy, szczególnie starsze osoby. W okresie ferii, autobus oblegany jest przez rodziny z dziećmi – jako jedyny dojeżdża on bowiem pod stację narciarską Długa Polana i bardzo blisko stacji narciarskiej Zadział. 

12-tka wróciła na trasę

Linia jest szczególnie ważna dla starszych osób zamieszkujących osiedla bloków w południowej części miasta – pozwala im dojechać do centrum, do szpitala, czy na cmentarz bez konieczności pokonywania dużych odległości z osiedli do przystanków leżących przy głównych arteriach miasta – ul. Szaflarskiej, czy Al. Tysiąclecia.

Istotna jest też dla osób zamieszkujących północne, wysoko położone części Nowego Targu, które nie korzystają z samochodów – pozwala im na bezproblemowy dojazd do centrum, ośrodka zdrowia, czy szpitala. 

Zimą linia cieszy się natomiast wyraźnym zainteresowaniem wśród amatorów sportów zimowych.

 

 

os 12.02.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
BUSOMAT PL 16:26 13.02.2018

Autobus to najlepszy środek transportu

Zobacz również