Kamery live
prognoza pogody

12-letni Tomasz Liszka z Nowego Targu – w finałowej “16” programu “You Can Dance- nowa generacja 2”

7 lutego 2023 17:37
Wyciszenie Włącz dźwięk

Tomasz Liszka z Nowego Targu znalazł się w grupie 16 finalistów programu TVP “You Can Dance – nowa generacja 2”. Po przejściu niełatwych eliminacji podczas castingów oraz treningów w Szkole Tańca “You Can Dance”, 12-latek zakwalifikował się do ścisłego finału i studyjnych odcinków na żywo. Teraz o tym, czy wystąpi w kolejnym etapie, zdecydują głosy telewidzów. 

Tomasz  Liszka ma 12 lat, jest chłopcem pełnym pomysłów i miłości do tańca, w szczególności towarzyskiego, który daje mu ogrom radości. Tomek jest także urodzonym przywódcą. Został najmłodszym przewodniczącym w historii swojej szkoły, gdzie wprowadził wiele ciekawych inicjatyw, urozmaicając uczniom szkolne dni. Poza tańcem chętnie nagrywa filmiki, tworzy animacje poklatkowe oraz gra w koszykówkę. Ma głowę pełną marzeń, a jednym z nich jest wygrana w programie – to opis, jaki znajdziemy na oficjalnej stronie tanecznego show TVP. 

Tomek jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowym Targu na Niwie, a tańca uczy się w Studiu Tańca Cubana. Jego partnerką podczas pierwszego z występów na żywo została 13-letnia Wiktoria Nakielska z Komorowa. Para wykonała wspólnie układ do jednego z największych hitów tik-toka “Made You Look” Meghan Trainor. Choreografię przygotował Artur Golec. Jurorzy nie szczędzili pozytywnych słów po występie. 

Agustin Egurrola chwalił młodych tancerzy za świetną pracę z kamerą, Ida Nowakowska-Herndon powiedziała krótko “Jesteście fantastyczni”, chwaląc choreografa, któremu udało się zrobić zbitkę różnych talentów, prezentowanych przez uczestników. Pod wrażeniem była też Katarzyna Cichopek: “Mieliście arcytrudne zadanie, jako pierwsi zdobyliście tę legendarną scenę w You Can Dance, byliście świetni” – powiedziała. 

Aby Tomek mógł nadal reprezentować Nowy Targ i Podhale na scenie “You Can Dance- nowa generacja”, potrzebuje naszych głosów. Aby oddać głos na Tomka, należy wysłać sms o treści 14 pod numer 7346 do środy, 8.02.2023 do godz. 23:59 (koszt smsa to 3,69 zł).

 

Droga do występów studyjnych i dostania się do finałowej szesnastki była długa. Najpierw jury wyłoniło pięćdziesięciu tancerzy w wieku od 8 do 13 lat, którzy zasłużyli na bilet do prestiżowej szkoły tańca. Wybrani przez ekspertów uczestnicy wystąpili pod okiem najlepszych trenerów w Polsce. Po występach uczestników programu „You Can Dance – nowa generacja 2” w szkole tańca wyłoniono 32 tancerzy, którzy otrzymali możliwość kolejnego szkolenia w zakresie sztuki tanecznej. Wszyscy zawodnicy wzięli udział w wyjątkowym show na pięknej plaży z udziałem supergwiazdy, zwyciężczyni Eurowizji Junior – Viki Gabor. Zanim tancerze spotkali się z gościem specjalnym finałowego występu szkoły tańca, spędzili całe trzy dni na intensywnych treningach prowadzonych przez ekspertów z jury: choreografa Agustina Egurrolę, aktorkę Katarzynę Cichopek oraz tancerkę Idę Nowakowską. Dopiero po występie z gwiazdą, wyłoniono grupę 16 finalistów, w której znalazł się właśnie Tomek Liszka.

Nagrodą dla zwycięzcy tanecznego show jest tytuł najlepszego tancerza “You Can Dance- nowa generacja” i wygrana w wysokości 100 tysięcy złotych.

fot. You Can Dance-nowa generacja/TVP

 

os 07.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również