Kamery live
prognoza pogody

12 kolizji na terenie powiatu nowotarskiego. Policja podsumowuje święta

27 grudnia 2022 11:07

Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów świątecznych pokazuje, że było bezpieczniej niż w roku ubiegłym. W okresie od 23 do 26 grudnia 2022 roku w Małopolsce doszło do 5 wypadków drogowych, w których 6 osób zostało rannych. Ofiar śmiertelnych nie było.  Na drogach powiatu nowotarskiego doszło w tym okresie do 12 kolizji drogowych.

12 kolizji na terenie powiatu nowotarskiego. Policja podsumowuje święta

Przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali małopolscy policjanci ruchu drogowego, których głównym zadaniem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży. Ponadto w celu zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych, funkcjonariusze zdecydowanie reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, tj. przekraczanie dopuszczalnej prędkości jazdy, nieprawidłowe wyprzedzanie, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci poza specjalnym fotelikiem ochronnym. Dużą wagę przykładano do kontroli trzeźwości kierowców. W czasie prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu 29 kierujących w „stanie nietrzeźwości”  (u których badanie wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) – na terenie powiatu nowotarskiego – 2. 

Podczas ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia doszło do 9 wypadków, również bez ofiar śmiertelnych, w których 13 osób zostało rannych,  29 kierowców prowadziło  pojazd w „stanie nietrzeźwości” a 1 pod wpływem narkotyków.

źródło: KPP Nowy Targ

os 27.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również