Kamery live
prognoza pogody

11-latka zderzyła się z rowerzystą na górze Wdżar

24 maja 2021 16:18

Ratownicy szczawnickiej sekcji Grupy Podhalańskiej GOPR tylko w ciągu jednej niedzieli otrzymali cztery zgłoszenia wymagające ich interwencji. Udzielili pomocy 11-letniej dziewczynce, która zderzyła się z rowerzystą na górze Wdżar, jak również pracownicy schroniska na Durbaszce w Małych Pieninach. Było też z głoszenie o “rannej sarnie”, która tak naprawdę okazała się świeżo urodzonym jeleniem, leżącym tuż przy szlaku w Wąwozie Homole. 

11-latka zderzyła się z  rowerzystą na górze Wdżar
Oto kronika GP GOPR Sekcja Szczawnica z dnia 23 maja 2021 roku:
 
Przed godzina 13 ratownicy otrzymali zgłoszenie o wypadku na trasie czerwonej na górze Wdżar, gdzie 11-letnia dziewczynka 11 lat doznała drobnych urazów (zranienia, otarcia) po zderzeniu z rowerzystą. Po dotarciu do Kluszkowiec i przebadaniu oraz zaopatrzeniu zranień została pozostawiona wraz z opiekunami na miejscu.
 
O godzinie 15 do centrali GOPR w Rabce dotarło zgłoszenie, że w Wąwozie Homole przy szlaku znajduje się ranna sarna. Po dotarciu ratowników z Szczawnicy na miejscu okazało się, że nie jest to sarna lecz młody jeleń, który dopiero kilka godzin temu się urodził. Młody jeleń znajdował się w odległości 1 metra od szlaku i dlatego wzbudzał zainteresowanie u turystów. Nie był ranny.
 
Przed godziną 17 na szlaku żółtym z Trzech Koron (Pieniński Potok) poszkodowany w wyniku upadku doznał kontuzji stawu skokowego w lewej nodze i nie mógł kontynuować dalszej wędrówki. Po udzieleniu pierwszej pomocy, przetransportowano poszkodowanego na parking w Krościenku, gdzie na dalsze leczenie udał się własnym transportem.
 
O godzinie 19. 45 dotarło zgłoszenie o potrzebie udzielenia pomocy w schronisku na Durbaszce. Pracownica schroniska była splątana, osłabiona, miała zawroty głowy. Wyjazd wraz Zespołem Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu przez ZRM decyzja o pilnym transporcie do szpitala – stan określono jako poważny.
Transport w noszach Land Rover do karetki oczekującej w Jaworkach pod Homolami.
 
źródło, fot: Grupa Podhalańska GOPR Sekcja Szczawnica/Facebook
 
os 24.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również