Kamery live
prognoza pogody

100. Rocznica Urodzin św. Jana Pawła II – zabrzmiała “Barka”, złożono wiązanki

18 maja 2020 16:10

Dziś 100. Rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Mimo epidemicznych obostrzeń, Nowy Targ uczcił ten wyjątkowy dzień. Urząd Miasta i wiele domów zdobią dziś papieskie flagi, a przedstawiciele władz wzięli udział w Mszy św. w kościele pw. św. Jana Pawła II praz odwiedzili miejsca pamięci związane z Ojcem świętym. 

100. Rocznica Urodzin św. Jana Pawła II - zabrzmiała

Z inicjatywy ks. Jana Karlaka, proboszcza parafii pw. św. Jana Pawła II o godzinie 10 odbyła się tam wyjątkowa, rocznicowa msza św. , której przewodniczył ks. Stanisław Olszówka. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych i parlamentarnych, a także szefowie wielu powiatowych i miejskich jednostek.

-W tym szczególnym dniu dla kościoła w Polsce, a tu w tym miejscu dla naszej wspólnoty parafialnej i dla całego Podtatrza chcemy złożyć hołd Bogu za wielkiego, bodaj największego z rodu Polaków, którego większość z was znała osobiście, dziś, w setną rocznicę jego urodzin – mówił ks. Jan Karlak, proboszcz nowotarskiej parafii pw. św. Jana Pawła  II. 

Władze miasta i powiatu zlożyły dziś w samo południe wiązankę pod tablicą  pamiątkową na miejskim ratuszu. O godzinie 12 zamiast hejnału wybrzmiała dziś “Barka”. Następnie miejska delegacja udała się w jeszcze jedno miejsce pamięci po św. Janie Pawle II, pod pomnik na nowotarskim lotnisku, gdzie 41 lat temu, podczas swojej pierwszej pielgrzymki do ojczyzny, gościł Ojciec święty. 

-Obchody są dość skromne, ze względu na obostrzenia wymuszone przepisami, ale staramy się pamiętać, mam nadzieję, że  mieszkańcy też pamiętają i każdy poświęci chwilę, żeby wspomnieć Jana Pawła II, jego nauczanie i rolę, jaką odegrał w Polsce, w świecie, w kościele – mówi burmistrz Nowego Targu, Grzegorz Watycha. 

O godzinie 17 na nowotarskim rynku raz jeszcze zabrzmi “Barka” – tym razem w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej. Zaplanowany przez miasto koncert Chóru “Gorce” który miał odbyć się dzisiaj w auli PPUZ, niestety musiał zostać przełożony. 

/os

"Barka" na rynku w Nowym Targu w 100. Rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

Opublikowany przez nowytarg24.tv Poniedziałek, 18 maja 2020

os 18.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również