Kamery live
prognoza pogody

100. Rocznica Urodzin św. Jana Pawła II – zabrzmiała “Barka”, złożono wiązanki

18 maja 2020 16:10

Dziś 100. Rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Mimo epidemicznych obostrzeń, Nowy Targ uczcił ten wyjątkowy dzień. Urząd Miasta i wiele domów zdobią dziś papieskie flagi, a przedstawiciele władz wzięli udział w Mszy św. w kościele pw. św. Jana Pawła II praz odwiedzili miejsca pamięci związane z Ojcem świętym. 

100. Rocznica Urodzin św. Jana Pawła II - zabrzmiała

Z inicjatywy ks. Jana Karlaka, proboszcza parafii pw. św. Jana Pawła II o godzinie 10 odbyła się tam wyjątkowa, rocznicowa msza św. , której przewodniczył ks. Stanisław Olszówka. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych i parlamentarnych, a także szefowie wielu powiatowych i miejskich jednostek.

-W tym szczególnym dniu dla kościoła w Polsce, a tu w tym miejscu dla naszej wspólnoty parafialnej i dla całego Podtatrza chcemy złożyć hołd Bogu za wielkiego, bodaj największego z rodu Polaków, którego większość z was znała osobiście, dziś, w setną rocznicę jego urodzin – mówił ks. Jan Karlak, proboszcz nowotarskiej parafii pw. św. Jana Pawła  II. 

Władze miasta i powiatu zlożyły dziś w samo południe wiązankę pod tablicą  pamiątkową na miejskim ratuszu. O godzinie 12 zamiast hejnału wybrzmiała dziś “Barka”. Następnie miejska delegacja udała się w jeszcze jedno miejsce pamięci po św. Janie Pawle II, pod pomnik na nowotarskim lotnisku, gdzie 41 lat temu, podczas swojej pierwszej pielgrzymki do ojczyzny, gościł Ojciec święty. 

-Obchody są dość skromne, ze względu na obostrzenia wymuszone przepisami, ale staramy się pamiętać, mam nadzieję, że  mieszkańcy też pamiętają i każdy poświęci chwilę, żeby wspomnieć Jana Pawła II, jego nauczanie i rolę, jaką odegrał w Polsce, w świecie, w kościele – mówi burmistrz Nowego Targu, Grzegorz Watycha. 

O godzinie 17 na nowotarskim rynku raz jeszcze zabrzmi “Barka” – tym razem w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej. Zaplanowany przez miasto koncert Chóru “Gorce” który miał odbyć się dzisiaj w auli PPUZ, niestety musiał zostać przełożony. 

/os

https://www.facebook.com/nowytarg24tv/videos/633152650875585/

os 18.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również