Kamery live
prognoza pogody

100. rocznica przyłączenia części Orawy do Niepodległej Polski

9 lipca 2020 16:06

W sobotę, 4 lipca w gminie Lipnica Wielka odbyły się obchody 100. rocznicy przyłączenia części Orawy do Niepodległej Polski. 

100. rocznica przyłączenia części Orawy do Niepodległej Polski

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele p.w. św. Łukasza w Lipnicy Wielkiej w intencji Orawy i orawskich Ojców Niepodległości. 

Następnie odbyło się odsłonięcie “Muru Pamięci orawskich Ojców Niepodległości” na placu Piotra Borowego – to upamiętnienie osób, których działalność, służba i poświęcenie przyczyniły się do odbudowy państwowości polskiej i zjednoczenia z ojczyzną części Górnej Orawy.

-W chwili obecnej, kiedy znoszone są obostrzenia w kraju, zdecydowaliśmy się na poświęcenie i odsłonięcie tego ważnego dla nas miejsca z zachowaniem jednak wyjątkowych środków bezpieczeństwa. To bardzo ważne wydarzenie w historii. Pamiętamy o bohaterstwie, poświęceniu i odwadze naszych przodków – powiedział radny Jan Piczura, reprezentujący marszałka Witolda Kozłowskiego.

tekst i zdjęcia: malopolska.pl/Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

 

 

os 09.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również