Kamery live
prognoza pogody

10. Rajd Żonkilowy – z wdzięczności dla wolontariuszy

9 października 2023 01:04

NOWY TARG. Organizowany co roku przez Fundację im. Adama Worwy Rajd Żonkilowy zwykle odbywał się na przełomie wiosny i lata – w porze kwitnienia żonkili. Tym razem jednak, przy 10. edycji, Fundacja zaprosiła swoich szkolnych wolontariuszy na wycieczkę rowerową jesienią, gdy żonkile się sadzi.

10. Rajd Żonkilowy – z wdzięczności dla wolontariuszy

Przy końcu roku szkolnego bowiem młodzież ma zbyt dużo zajęć. A Rajd jest przyjemną, wycieczkową formą podziękowania dla tych młodych rąk i serduszek, które garną się do pomocy i wspierania potrzebujących – dotkniętych ciężką chorobą, samotnych, czekających na słowo otuchy.

Na dziedzińcu kościoła św. Katarzyny, czyli w miejscu startu,  zgromadziło się ok. 70 uczniów kilku nowotarskich szkół podstawowych: jedynki, dwójki, trójki z Kowańca, jedenastki. Najdalszą drogę pokonali uczniowie z Ludźmierza, przyjeżdżając mocną ekipą, z transparentem. Do tych rowerzystów – w wieku od trzeciej do ósmej klasy – dołączyło kilku starszych kolegów z Zespołu Szkół Technicznych. Wszyscy oczywiście z opiekunami i w asyście pań z Zarządu Fundacji im. Adama Worwy. Panie z magistratu przyniosły im pudło słodyczy.

Przed startem słowo i błogosławieństwo kierował do wszystkich ks. Marcin Strachanowski. Grupa wolontariuszy na dwóch kółkach skierowała na najpierw na lotnisko, by zawitać przed pomnikiem św. Jana Pawła II. Dalej ich trasa wiodła przez Bór na Czerwonem, nową ścieżką rowerową, a docelowym punktem stała się wiata Nadleśnictwa przy ul. Składowej. Tam na uczestników Rajdu czekało już ognisko, kiełbaski, jabłuszka, suweniry od leśników. Ponieważ dzień był chłodniejszy, miło było zagrzać się w kręgu ognia. A wspomnienia z Rajdu na pewno będą zachętą do wolontariackich działań.

(asz)

 

 

 

 

 

  

Anna Szopińska 09.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również