Kamery live
prognoza pogody

1 kwietnia rusza sprzątanie miasta

28 marca 2020 10:21

W środę, 1 kwietnia rusza pozimowe sprzątanie miasta.  Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji ma w planie pozamiatać i umyć wszystkie nowotarskie do świąt wielkanocnych. Zamiatarka będzie w użyciu 24 godziny na dobę. Mieszkańców uprzejmie prosi się o śledzenie komunikatów i usuwanie samochodów na czas wykonywania przez ekipę Zakładu Zieleni prac porządkowych. Grafiki mają charakter orientacyjny i będą aktualizowane na bieżąco.  

1 kwietnia rusza sprzątanie miasta

Wcześniejsze rozpoczęcie prac nie było możliwe, gdyż maszyna nie jest w stanie działać przy ujemnych temperaturach, dlatego teraz, jak zapowiada dyrektor Zakładu Zieleni Wojciech Wielkiewicz – by zdążyć ze sprzątaniem przed świętami, praca będzie odbywać się na trzy zmiany, a zamiatarka będzie w użyciu przez całą dobę.

Wstępny harmonogram prac będzie ulegał zmianie w miarę ich postępu, stąd gorąca prośba dyrekcji ZGZiR, by śledzić komunikaty i usuwać pojazdy na czas wykonywania porządków. 

Na pierwszy dzień (środa, 1 kwietnia) wstępnie zaplanowano sprzątanie Rynku i następujących ulic: Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Krzywej, pl. Słowackiego, Brzozowej, Parkowej, Szkolnej, Kościelnej, św. Katarzyny, Kopernika, Kościuszki i Szpitalnej.

W drugim dniu (czwartek, 2 kwietnia) posprzątane zostaną, zgodnie z planem ulice: Sobieskiego, Harcerska, Krótka, Mickiewicza, Kolejowa (od Rynku do zakopianki), Sokoła, KIlińskiego i os. Topolowe. 

Trzeci dzień (piątek, 3 kwietnia) obejmuje sprzątanie ulic: Długiej, Ogrodowej, Jana Kazimierza, Nadwodniej, Doroty, Krasińskiego, Bolesława Wstydliwego, Orkana, Krzystyniaka i na Równi.

W poniedziałek, 6 kwietnia zaplanowano sprzątanie rejonu Suskiego, pl. Evry i Witosa, na wtorek, 7 kwietnia – Sikorskiego, Bereki i Konfederacji Tatrzańskiej, środa 8 kwietnia – to rejon Skotnicy i Ustronia, czwartek, 9 kwietnia – okolice Nadmłynówki, Kasprowicza i dworca kolejowego, a piątek 10 kwietnia – rejon Kokoszkowa i Kowańca.

Niezależnie od tego, trudniej dostępne rejony takich osiedli, jak Buflak, Marfiana Góra, Zadział, Na Skarpie, Niwa, czy Bór będą obsługiwane przez samochód ciężarowy wraz z ciągnikiem. 

Ustalony wstępnie harmonogram prac może ulec przesunięciom i na razie ma charakter orientacyjny, dlatego zaleca się śledzenie  komunikatów m.in. na stronie Urzędu Miasta. Począwszy od 1 kwietnia 2020 roku grafik będzie na bieżąco aktualizowany. 

fot. arch. nowytarg24.tv

 

 

os 28.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również