nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

1 kwietnia rusza sprzątanie miasta

W środę, 1 kwietnia rusza pozimowe sprzątanie miasta.  Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji ma w planie pozamiatać i umyć wszystkie nowotarskie do świąt wielkanocnych. Zamiatarka będzie w użyciu 24 godziny na dobę. Mieszkańców uprzejmie prosi się o śledzenie komunikatów i usuwanie samochodów na czas wykonywania przez ekipę Zakładu Zieleni prac porządkowych. Grafiki mają charakter orientacyjny i będą aktualizowane na bieżąco.  

Wcześniejsze rozpoczęcie prac nie było możliwe, gdyż maszyna nie jest w stanie działać przy ujemnych temperaturach, dlatego teraz, jak zapowiada dyrektor Zakładu Zieleni Wojciech Wielkiewicz – by zdążyć ze sprzątaniem przed świętami, praca będzie odbywać się na trzy zmiany, a zamiatarka będzie w użyciu przez całą dobę.

Wstępny harmonogram prac będzie ulegał zmianie w miarę ich postępu, stąd gorąca prośba dyrekcji ZGZiR, by śledzić komunikaty i usuwać pojazdy na czas wykonywania porządków. 

Na pierwszy dzień (środa, 1 kwietnia) wstępnie zaplanowano sprzątanie Rynku i następujących ulic: Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Krzywej, pl. Słowackiego, Brzozowej, Parkowej, Szkolnej, Kościelnej, św. Katarzyny, Kopernika, Kościuszki i Szpitalnej.

W drugim dniu (czwartek, 2 kwietnia) posprzątane zostaną, zgodnie z planem ulice: Sobieskiego, Harcerska, Krótka, Mickiewicza, Kolejowa (od Rynku do zakopianki), Sokoła, KIlińskiego i os. Topolowe. 

Trzeci dzień (piątek, 3 kwietnia) obejmuje sprzątanie ulic: Długiej, Ogrodowej, Jana Kazimierza, Nadwodniej, Doroty, Krasińskiego, Bolesława Wstydliwego, Orkana, Krzystyniaka i na Równi.

W poniedziałek, 6 kwietnia zaplanowano sprzątanie rejonu Suskiego, pl. Evry i Witosa, na wtorek, 7 kwietnia – Sikorskiego, Bereki i Konfederacji Tatrzańskiej, środa 8 kwietnia – to rejon Skotnicy i Ustronia, czwartek, 9 kwietnia – okolice Nadmłynówki, Kasprowicza i dworca kolejowego, a piątek 10 kwietnia – rejon Kokoszkowa i Kowańca.

Niezależnie od tego, trudniej dostępne rejony takich osiedli, jak Buflak, Marfiana Góra, Zadział, Na Skarpie, Niwa, czy Bór będą obsługiwane przez samochód ciężarowy wraz z ciągnikiem. 

Ustalony wstępnie harmonogram prac może ulec przesunięciom i na razie ma charakter orientacyjny, dlatego zaleca się śledzenie  komunikatów m.in. na stronie Urzędu Miasta. Począwszy od 1 kwietnia 2020 roku grafik będzie na bieżąco aktualizowany. 

fot. arch. nowytarg24.tv

 

 

2 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(2) { [0]=> int(56) [1]=> int(68) }