Reklama
Biblioteka wobec współczesnych wyzwań

Biblioteka wobec współczesnych wyzwań

Nowoczesna biblioteka publiczna powinna być otwartą dla wszystkich przestrzenią usługową, miejscem zaufania społecznego, kreującym wspólnotę, wpływającym na sferę kulturalną i społeczną. By sprostać aż takim wyzwaniom, Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu, pełniąca funkcję powiatowej, swoim projektem WIEDZA – INSPIRACJA – ROZWÓJ wpisała się w ministerialny program „Partnerstwo dla książki”.

Tylko u nas! Wywiad z zespołem Dżem (video)

Tylko u nas! Wywiad z zespołem Dżem (video)

Tuż po próbie z orkiestrą, ale jeszcze przed odbywającym się w ramach 17. Jarmarku Podhalańskiego, symfonicznym koncertem Dżemu z Orkiestrą Obligato, spotkaliśmy się z połową składu zespołu w jednej z nowotarskich restauracji. O deszczu, który często - nie tylko w Nowym Targu - towarzyszy zespołowi podczas plenerowych koncertów symfonicznych, o tym jak utwór "Whisky" traktował w młodości Maciej Balcar i nieuniknionych porównaniach do Ryszarda Riedla - w wywiadzie video. Zapraszamy!

Drużyna Mistrzów na 17. Jarmarku Podhalańskim - wywiad z Romanem Bosskim (video)

Drużyna Mistrzów na 17. Jarmarku Podhalańskim - wywiad z Romanem Bosskim (video)

Wieńczący całość Jarmarku duży hip-hopowy event - składający się z sześciu muzycznych setów festiwal raperów związanych z Drużyną Mistrzów - zgromadził na nowotarskim rynku przede wszystkim młodzież. Wystąpiła szóstka raperów: pochodzący z Nowego Targu Anatom i Żaru, nowosądeczanin Arkadio, inicjator Drużyny Mistrzów Roman Bosski oraz cieszący się największą popularnością Pih i KaeN, których profile na Facebooku obserwuje grubo ponad pół miliona osób. Koncert miał poprzedzić pokaz mistrzów deskorolki, na to nie pozwoliła jednak pogoda. Czym jest Drużyna Mistrzów i jak doszło do narodzin całej idei, opowiada jej inicjator, raper Roman Bosski.

Z nowym rokiem szkolnym - ruszają zapisy na zajęcia w MOK i PCK

Z nowym rokiem szkolnym - ruszają zapisy na zajęcia w MOK i PCK

Dołącz do Dziecięcego Zespołu Góralskiego „Mali Śwarni”, hiphopowych grup tanecznych „Party-tura” i „Party-tura Fun” oraz maluchowej „Mini akademii” w MOK! Wybierz spośród ciekawych i różnorodnych zajęć plastycznych i muzycznych w Powiatowym Centrum Kultury!

"Na skrzyżowaniu sztuk" 23.08.2017

Zapraszamy na specjalne wydanie programu "Na skrzyżowaniu sztuk", a w nim "około jarmarkowe" wywiady z: Kamilem Bednarkiem, Jolantą Sudor i maestrem Jerzym Sobeńko, Jerzym Styczyńskim, Benedyktem "Benem" Otrębą i Maciejem Balcarem z zespołu Dżem oraz z Romanem "Bosskim" Lachowolskim. 

Dżem symfonicznie i deszczowo (galeria zdjęć)

Dżem symfonicznie i deszczowo (galeria zdjęć)

Drugi dzień koncertów w ramach 17. Jarmarku Podhalańskiego upłynął dość nietypowo jak na masową imprezę, bo przy dźwiękach orkiestry symfonicznej. Znana już nowotarskiej publiczności Orkiestra Obligato najpierw akompaniowała solistom podczas wykonań festiwalowych przebojów, a następnie wystąpiła na scenie wspólnie z zespołem Dżem. Mimo ulewy, symfonicznych wersji przebojów legendarnej grupy przyszły posłuchać tłumy. 

Ekskluzywny wywiad z Kamilem Bednarkiem - tylko u nas! (video)

Ekskluzywny wywiad z Kamilem Bednarkiem - tylko u nas! (video)

Zapraszamy do obejrzenia zapisu rozmowy, jaką udało nam się przeprowadzić z Kamilem Bednarkiem tuż przed koncertem podczas 17. Jarmarku Podhalańskiego. Są tam słowa skierowane specjalnie do Was, zatem oglądajcie do końca!

"Na skrzyżowaniu sztuk" 16.08.2017

Zapraszamy na najnowszy program kulturalny, w którym znajdą Państwo relację z promocji książki „Na Giewont się patrzy”.

Najnowsze wideo

Redakcja nie odpowiada za treść ogłoszeń

Reklama

Reklama

News portal

Informacje z Podhala

  • Dołącz do nas:

Kontakt

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel. 18 266 99 00
  • tel. +48 500 044 960

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ