Kamery live
Kamery live
prognoza pogody
ntvk

Pożar w Rabce-Zdroju. Spłonęły dwa budynki

18 marca 2025 11:08

Pięć osób straciło dach nad głową. W pożarze spłonął pies i zwierzęta gospodarskie.

Pożar w Rabce-Zdroju. Spłonęły dwa budynki

fot. ilustracyjne

W nocy z poniedziałku na wtorek w Rabce-Zdroju doszło do poważnego pożaru, który objął dwa budynki mieszkalne oraz zabudowania gospodarcze. Ogień pojawił się około godziny 2:30 na ulicy Wójtowiczowej i szybko się rozprzestrzenił. Na miejsce natychmiast skierowano liczne jednostki straży pożarnej, które podjęły działania ratowniczo-gaśnicze.

W akcji uczestniczyło 16 zastępów straży pożarnej oraz 80 strażaków. Pożar objął budynek gospodarczy, w tym stajnię, oraz dachy i poddasza dwóch domów mieszkalnych, które były ze sobą połączone. Mieszkańcy, pięć osób zamieszkujących te budynki, zdołali opuścić swoje domy przed przybyciem służb ratunkowych. Niestety, w pożarze zginęły zwierzęta gospodarskie, w tym kilka krów i pies, a także spłonął sprzęt rolniczy.

Akcja gaśnicza trwała kilka godzin i zakończyła się nad ranem. Strażacy musieli zmierzyć się z trudnym dostępem do zabudowań oraz szybkim rozprzestrzenianiem się ognia. Budynki mieszkalne nie nadają się obecnie do zamieszkania. Trwa szacowanie strat, a przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona.

pstarmach 18.03.2025
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również