PILNE

Omijajcie Zakopiankę

5 stycznia 2019 14:17

Zakopianka sparaliżowana, a drogi alternatywne zaśnieżone przez intensywne opady. Z Rabki do Nowego Targu podróż zajmuje półtorej godziny, a z Zakopanego do stolicy Podhala – około dwóch godzin.

Omijajcie Zakopiankę

Drogi na Podhalu zakorkowane są zarówno w stronę Krakowa jak i w stronę Zakopanego. Turystom zalecamy poruszanie się popularną zakopianką, drogi lokalne w miejscowościach okalających Nowy Targ – obierane jako alternatywny kierunek swojej podróży – często są nieprzejezdne dla samochodów z napędem na jedną oś. Tak jest w Zaskalu, Pyzówce, Sieniawie, Klikuszowej (na podjeździe do skrzyżowania), Rdzawce, czy choćby w Bukowinie Tatrzańskiej.

W Nowym Targu najbardziej zakorkowaną ulicą zdaje się być ul. Św. Anny. Przejazd nią w stronę tzw. Zakopianki zajmuje ponad 15 minut. Tradycyjnie zator tworzy się również w okolicach rynku, na ul. Szaflarskiej oraz Ludźmierskiej. Kierowcom nie pomagają również wysokie zaspy – na ul. Św. Anny część z nich sięga ponad dwóch metrów.

Nie mamy już gdzie tego śniegu odrzucać, a tu prognozy mówią, że ma padać jeszcze co najmniej tydzień – żali się Pan Sebastian, mieszkaniec Nowego Targu. Z kolei przy rondach wysoka pokrywa śnieżna ogranicza widoczność. Nie widać chociażby czy inni uczestnicy ruchu użyli kierunkowskazu. Na reszcie ulic ruch jest umiarkowany. Droga z Kowańca do Ludźmierza (z ominięciem rynku) zajęła nam ok. pół godziny.

 – W wyniku intensywnych opadów śniegu zablokowana została DK 47 w miejscowości Nowy Targ (tzw. „Zakopianka” – przyp. Red.). Przewidywany czas utrudnień co najmniej do 14:00 – głosi komunikat Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W rzeczywistości droga krajowa jest przejezdna, ale podróż od Szaflar do osiedla Niwa zajmuje półtorej godziny czasu.

Około godziny 11.00 zablokowana została również zakopianka w Chabówce. Powodem okazał się być podjazd, któremu nie sprostały tiry. Policja na czas utrudnień wprowadziła tam ruch wahadłowy. Mimo wyłączonych świateł w Klikuszowej zator powstaje w obie strony – w dużej mierze przez jadących od strony Klikuszowej, Ludźmierza i Sieniawy.

Najlepszą opcją dla podróżujących pozostaje kolej. Trasa Nowy Targ – Zakopane w ramach Podhalańskiej Kolei Regionalnej to czas 24 minut, z kolei Nowy Targ – Rabka-Zdrój to około 30 minut.

 

/ps/

Piotr Starmach 05.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również