Strefa Płatnego Parkowania – już na nowych zasadach
Wprowadzenie płatnego postoju na wszystkich placach i ulicach w centrum miasta oraz klarowny podział na dwie strefy w miejsce poprzednich dziewięciu – to główne zmiany, jakie od 2 listopada obowiązują w Strefie Płatnego Parkowania w Nowym Targu. Strefa powiększyła się także o miejsca nieco oddalone od ścisłego centrum, takie jak dolny odcinek ul. Długiej (przy dawnej targowicy), czy Aleje Tysiąclecia. Na tych ostatnich już widać efekt wprowadzenia Strefy w postaci pustek na parkingu.

Począwszy od dnia 2 listopada br., Strefą A objęty jest rynek – to tu, podobnie, jak wcześniej, postój kosztuje nas najwięcej (3 zł za pierwszą godzinę). Strefa B – to wszystkie pozostałe, miejskie ulice wchodzące w obręb SPP. Są to zarówno miejsca gdzie już funkcjonowała Strefa (oznaczane dotychczas skrótami P2-P9), ale też kilka dodatkowych, które nigdy nie były objęte płatnym postojem mimo, że leżały w ścisłym centrum. Teraz płatnym postojem objęte są już bez wyjątku wszystkie miejskie ulice leżące wokół rynku.
W obręb Strefy B wchodzi także ulica Długa na odcinku od Krzywej do św. Doroty i parking pod MCK, w ciągu w ciągu Alei Tysiąclecia. Koszt postoju w obrębie całej strefy B jest jednolity – za pierwszą godzinę zapłacimy tu 2 zł.
Efekt wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania pod Miejskim Centrum Kultury już jest widoczny – w ciągu dnia parkuje tu znacznie mniej pojazdów, niż wcześniej. Część kierowców po prostu woli uniknąć opłaty, stawiając samochód w innym miejscu. Sytuacja z pewnością ulegnie zmianie po wznowieniu działalności MCK w nowym obiekcie.
Puste, płatne miejsca parkingowe przy Alejach Tysiąclecia
Komentarze
Nie wszystkie na waksmundzkiej parkowanie darmowe
Jest powiatowa, nie miejska.