Światła już działają…tylko czy będzie bezpieczniej?
Po wielotygodniowym oczekiwaniu, nareszcie uruchomiona została sygnalizacja na przejściu przez "zakopiankę" - chodzi o tzw. "przejścia aktywne" przy skrzyżowaniu dwupasmówki z ul. Podtatrzańską.

Nowa inwestycja GDDKiA to tzw. sygnalizacja ostrzegawcza – światła żółte migające z umieszczonymi nad jezdnią podświetlanymi znakami D-6, informującymi o przejściu dla pieszych wraz z doświetleniem przejść dodatkowymi lampami w technologii LED. Migające światła uruchamiane się przez pieszych i rowerzystów za pomocą przycisków.
Z inwestycją związanych było trochę kontrowersji – początek prac budowlanych sięgał jeszcze 2016 roku, mimo to jeszcze miesiąc temu nie były uruchomione. Kiedy pytaliśmy wówczas o tę sprawę rzecznika GDDKiA w Krakowie, Iwonę Mikrut, wyjaśniała, że prace budowlane są zakończone, a termin uruchomienia sygnalizacji uzależniony jest od dostawcy energii, a harmonogram przyłączenia do sieci, podany przez firmę Tauron wskazywał, że prace zostaną wykonane do 30 kwietnia…2018 roku.
Na szczęście, udało się uruchomić sygnalizację znacznie szybciej. Pozostaje mieć nadzieję, że kierowcy będą zwalniać i rzeczywiście zachowywać większą ostrożność w tym miejscu, które jednak docelowo – ze względu na już dużą i ciągle wzrastającą uczęszczalność – aż prosi się o powstanie bezkolizyjnego przejścia dla pieszych i rowerzystów.
Komentarze