NOWY TARG. Miejskie Centrum Kultury w Nowym Targu zaprasza na wernisaż wystawy zdjęć Andreasa Schrotha, który odbędzie się dziś, 4 lipca, o godzinie 17.00 w holu głównym MCK.
Sierpień z Kulturą na Bani. W tym tygodniu największymi wydarzeniami będą koncerty zespołów Holeviaters i Another Bon Jovi. Sprawdźcie jakie jeszcze atrakcje czekają w Białce Tatrzańskiej.
15 sierpnia o godz. 20.00, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, odbędzie się w Ludźmierzu widowisko muzyczne – Oratorium Bachledowiańskie „Równoj Ku Górze” – ku czci błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego.
W dniach 16-18 sierpnia (pt-ndz) odbędzie się już 22. Jarmark Podhalański w Nowym Targu, czyli największa impreza plenerowa w Mieście. Nie zabraknie handlu, spotkań z twórcami ludowymi i folklorem oraz wieczornych koncertów gwiazd. Wstęp wolny.
Sołtys Kazimierz Zubek, Rada Sołecka Wsi Rogoźnik, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik i Stadnina Koni „Dworna „ w Rogoźniku organizują po raz dziesiąty „ Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki”. Impreza ta odbywać się będzie przez dwa weekendy sierpnia tj. 11 i 18 sierpnia.
Grzegorz Watycha, Burmistrz Miasta Nowy Targ wraz z Stowarzyszeniem Czysty Świat zapraszają na VI Podhalańskie Wyścigi Traktorów – Traktoriada, które odbędą się 31 sierpnia br w Nowym Targu. Miejscem wydarzenia będzie teren przy al. 1000-lecia (droga krajowa 49) za mostem na Białym Dunajcu.
Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha oraz Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu Leszek Pustówka zapraszają do wzięcia udziału w 85. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
Trwającą od 1 września do 30 października lokalnej artystki, która zajmuje się malowaniem na szkle i fotografią można oglądać w Pijalni Wód Mineralnych przy Placu Dietla w Szczawnicy.