Kamery live
prognoza pogody

Związek Podhalan apeluje do rządu o zwiększenie pomocy dla branży turystycznej

Z każdym kolejnym dniem coraz większa liczba osób i organizacji krytykuje działania rządu. Tymczasem Związek Podhalan wystosował apel do polityków Prawa i Sprawiedliwości, wyjaśniając że dotychczasowa pomoc dla branży turystycznej jest niewystarczająca.

Związek Podhalan apeluje do rządu o zwiększenie pomocy dla branży turystycznej

Publiczny apel członków Związku Podhalan skierowany został bezpośrednio do premiera RP Mateusza Morawieckiego. Jak możemy wyczytać w piśmie, górale rozumieją trudne, w jakich przyszło rządzić politykom. Jednocześnie podkreślają, że ze względu na wprowadzone obostrzenia najbardziej ucierpieli przedsiębiorcy z terenów górskich, a ich sytuacja finansowa uległa znaczącemu pogorszeniu. Nie zabrakło również gorzkich słów w stronę rządzących.

 – Nie mogąc prowadzić swojej działalności, wiele naszych rodzin znalazło się w trudnej sytuacji. Bardzo liczyliśmy na zapowiadaną pomoc ze strony rządu. Niestety przygotowana pomoc nie objęła większości naszych rodzinnych firm świadczących usługi turystyczne lub też realizujące ich obsługę – możemy przeczytać w apelu Związku Podhalan. – Apelujemy do Pana Premiera o ponowne rozważenie zakresu przyznanej pomocy, bowiem jej brak stawia wiele naszych rodzin w dramatycznej sytuacji.

Jak na razie nie wiadomo czy rządzący zechcą w ogóle odnieść się do apelu górali. Całość listu przeczytać można poniżej.  

redakcja 16.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Sołtys wsi 16:16 16.01.2021

Pisowcy o jałmużne proszą swoich panów.Reszta mówi veto dajcie ludziom zarabiać i żyć pisowska bando nieudaczników !!!

Zobacz również