Zuzanna Kowalczyk z awansem na Grand Prix Polski!

5 listopada 2018 14:03
Kraków był gospodarzem dwudniowych Wojewódzkich Turniejów Klasyfikacyjnych młodzików i juniorów w tenisie stołowym. Brało w nich udział 20 zawodników z podhalańskich Klubów.

Turniej w kategorii juniorek wygrała reprezentantka Nowotarskich Gorców Zuzanna Kowalczyk która w finale pokonała swoją koleżankę klubową Kamilę Małysiak. Zuzia wygrywając turniej uzyskała awans do turnieju głównego Grand Prix Polski (Ostróda, 23-25.11). W Ostródzie wystąpi również Aleksandra Garb z racji wysokiego rankingu ogólnopolskiego. W Grand Prix Polski młodzików (Gdańsk, 16-18.11) wystąpią Natasza Korczak oraz Wiktor Klag, w eliminacjach wojewódzkich najwyżej sklasyfikowani zostali Iwona Kolasa oraz Michał Kowalczyk kończąc zawody na miejscu trzecim, tuż za podium uplasowała się Martyna Kamińska zajmując miejsce czwarte. Bardzo dobre zawody rozegrał skrzat Jan Mrugała młodszy od pozostałych uczestników o cztery lata kończąc swoje zmagania na szóstej pozycji.