Kamery live
prognoza pogody

„Zrid” dla rozbudowy drogi łączącej Pieniążkowice, Czarny Dunajec, Wróblówkę oraz Długopole

12 lutego 2021 14:28

Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita wydał zezwolenie na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 958. Inwestycja będzie realizowana w powiecie nowotarskim, w miejscowościach: Pieniążkowice, Czarny Dunajec, Wróblówka oraz Długopole. Dzięki tej inwestycji – realizowanej na odcinku o długości ponad 2,5 km – zwiększy się bezpieczeństwo i komfort użytkowników drogi.

„Zrid” dla rozbudowy drogi łączącej Pieniążkowice, Czarny Dunajec, Wróblówkę oraz Długopole

W ramach zadania przeprowadzona zostanie rozbiórka i budowa dwóch mostów, przebudowa drogi wraz z budową wysp oddzielających, przebudowa skrzyżowania z drogą powiatową nr 1663K, przebudowa zjazdów indywidualnych i publicznych prawo- i lewostronnych, budowa i przebudowa chodnika, rozbudowa i przebudowa pobocza, rozbiórka i budowa rowów, budowa kanalizacji deszczowej, budowa i przebudowa zatok autobusowych, budowa przepustów pod zjazdami, budowa sieci wodociągowej, budowa i przebudowa sieci: teletechnicznej, energetycznej, rozbudowa fragmentu drogi powiatowej nr 1663K, budowa zatoki kontroli Inspekcji Transportu Drogowego.

Inwestorem tego zadania jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

os 12.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również