Kamery live
prognoza pogody

Zniszczono miejsce upamiętnienia ofiar wypadku lotniczego

21 kwietnia 2021 11:32

Do bulwersującego aktu wandalizmu doszło w ostatnich dniach w Nowym Targu. Nieznani sprawcy zniszczyli miejsce upamiętniające ofiary katastrofy lotniczej sprzed 10 lat. Pamiątkowy kamień, który stanął w miejscu tragicznego wypadku z 11 lipca 2011 roku został oblany czarną farbą. Mieszkańcy nie kryją oburzenia. Władze Aeroklubu Nowy Targ zapowiedziały, że jak najszybciej zajmą się usunięciem zniszczeń. 

Zniszczono miejsce upamiętnienia ofiar wypadku lotniczego

Kamień z napisem “Per aspera ad astra” (“Przez trudy do gwiazd”) upamiętnia katastrofę szybowca Puchacz, w której zginęli instruktor Stanisław Jurewicz oraz jego 17-letni uczeń, Kamil Cichoń. Miejsce pamięci ufundowali rok po katastrofie przyjaciele zmarłych lotników z Aeroklubu Nowy Targ i Aeroklubu Warszawskiego. 

-Ta przykra i szokująca sprawa jest nam już znana. Jako Aeroklub zapewniamy, że jak najszybciej zajmiemy się oczyszczeniem pamiątkowego kamienia i przywróceniem należnej czci temu miejscu. Jesteśmy zbulwersowani aktem wandalizmu w tak szczególnym miejscu – mówi Paweł Kos, prezes Aeroklubu Nowy Targ. 

“Brak słów”, “Dranie”, “Na to chamstwo nie ma słów” – to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się w sieci po publikacji zdjęcia. Nowotarżanie są mocno zszokowani i traktują ten akt wandalizmu jako atak na świętość. 

zdjęcie: Nowy Targ-Stolica Podhala/Facebook

os 21.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również