Kamery live
prognoza pogody

Znamy już program X Nowotarskiego Pikniku Lotniczego! (video)

5 lipca 2018 11:18
Wyciszenie Włącz dźwięk

Blisko 16 godzin pokazów, ponad 30 maszyn w powietrzu! To wszystko czeka nas już za kilka dni w naszym mieście. W dniach 7-8 lipca wszystkie drogi będą prowadzić na nowotarskie lotnisko!

Oficjalne otwarcie Pikniku nastąpi w sobotę, 7 lipca 2018 o godzinie 14:00, jednak pokazy zaczną się w tym dniu wcześniej, bo już od 12:00. Plan przewiduje 3 bloki pokazów każdego dnia pikniku. Każdy z bloków obejmie kilkanaście 10-15 minutowych, widowiskowych lotów. Sobotnie pokazy potrwają wyjątkowo długo, bo aż do 21:30. Na ostatnie 45 minut zaplanowane są cieszące się wyjątkową popularnością pokazy nocne motoparalotni The Flying Dragons oraz Aero SPARX. 
 
Szczegółowy plan poszczególnych pokazów znajduje się tutaj:
 
 
Zaprezentowany, dwudniowy program pokazów jest wyjątkowo bogaty, jednak tradycyjnie, organizatorzy w szczegółowej realizacji planu, uzależnieni są od pogody. 
 
-Przypominamy, że zależnie od pogody i decyzją dyrektora pokazów plan może ulec zmianie – potwierdza Paweł Kos, prezes Aeroklubu Nowy Targ, organizatora wydarzenia – Jednocześnie chcieliśmy poinformować, że podczas X Nowotarskiego Pikniku Lotniczego swoją obecność dość mocno zaznaczą Polskie Siły Powietrzne. Na wystawie statycznej zobaczymy znany i uwielbiany przez lokalną społeczność śmigłowiec Mi-24, szkolno-treningowy śmigłowiec Mi-2. W powietrzu w sobotę po raz pierwszy dla naszej publiczności zaprezentuje się transportowy samolot C-295 CASA i będzie to tym samym największy samolot w 10-cio letniej historii naszego pikniku. W niedzielę po kilku latach przerwy zobaczymy 3 samoloty PZL-130 Orlik w przelocie z elementami pokazu.
 
 
W związku z ograniczoną przepustowością drogi dojazdowej prowadzącej na lotnisko w Nowym Targu i możliwością powstania korków na drogach dojazdowych i wyjazdowej z lotniska, organizatorzy zachęcają do przybycia na Piknik Lotniczy pieszo.

 
Samochody można zostawiać w okolicach ścieżki pieszo-rowerowej prowadzącej przez kładkę na Dunajcu na lotnisko i na pobliskich parkingach na osiedlach (ul.Sikorskiego, ul. Podtatrzańska). Dla wytrwałych kierowców – sympatyków lotnictwa, na terenie lotniska będzie przygotowany płatny parking, jednak na całej długości ulicy Lotników obowiązywać będzie zakaz parkowania. Pozostawione tam auta będą odholowywane na koszt właściciela.
 
 

Materiał organizatora Nowotarskiego Pikniku Lotniczego
Autor: Action Aviation
/os
os 05.07.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również