PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Zmiany w strefie płatnego parkowania

21 października 2020 14:30

Ulice Harcerska i Królowej Jadwigi to nowe obszary, które decyzją Rady Miasta wejdą w obręb Strefy Płatnego Parkowania. Wysokość stawek za parkowanie będzie tu taka sama, jak w strefach P2-p7, a mieszkańcy tych ulic będą mieli możliwość wykupu abonamentów. Wprowadzone zmiany to efekt wniosków składanych przez przedsiębiorców prowadzących działalność w tych właśnie rejonach. 

Zmiany w strefie płatnego parkowania

Nowo wprowadzona strefa P8 będzie obowiązywała na ul. Królowej Jadwigi od ul. Szaflarskiej do ul. Krzywej, natomiast P9 obejmie ulicę Harcerską od Rynku aż do Orkana. Oba obszary charakteryzują się sporym deficytem miejsc postojowych, a wprowadzenie tam strefy ma wymusić większą rotację pojazdów. 

Podjęta jednogłośnie uchwała ujednoliciła też opłatę we wszystkich strefach w zakresie czasu postoju, za który pobierana jest minimalna stawka – uiszczenie 1 zł wszędzie będzie uprawniało teraz do 30 – minutowego postoju. Zwiększono też wysokość opłaty dodatkowej z 20 do 30 zł.  Jest to opłata pobierana w przypadku nieuiszczenia opłaty za parkowanie lub przekroczenia opłaconego czasu parkowania, w sytuacji, gdy osoba zgłosi się w dniu otrzymania wezwania lub w następnym dniu roboczym. Ta zmiana ma wykluczyć ewentualne przypadki nadużyć. 

Królowej Jadwigi w Strefie Płatnego Parkowania?Planowane utworzenie 35 ukośnych miejsc parkingowych

 

os 21.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również