Kamery live
prognoza pogody

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

1 marca 2024 13:47

W niedzielę 10 marca wchodzą w życie zapowiadane zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Będzie m.in. krótszy czas przejazdu z Warszawy do Zakopanego. 

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od niedzieli 10 marca do 9 czerwca br. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wraz z przewoźnikami opracowały połączenia w taki sposób, aby najlepiej wykorzystać możliwości linii kolejowych, a wykonawcom zapewnić warunki do kontynuacji prac.

Zmiany nie ominą Podhala. Od 10 marca skróci się czas przejazdu z Warszawy do Zakopanego – podróż potrwa 4 godz. 44 min. Z Krakowa do Zakopanego najszybszy pociąg pojedzie w 2 godz. 17 min, a z Zakopanego do Krakowa w 2 godz.14 min.

 – To efekt prac PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na tzw. kolejowej zakopiance. Od marcowej korekty większość połączeń pomiędzy największymi miastami w kraju nadal będzie miała atrakcyjne czasy przejazdów. Trasę z Krakowa do Trójmiasta najszybszy pociąg pokona w 4 godz. 52 min, z Warszawy do Gdańska w 2 godz. 29 min, z Warszawy do Poznania w 2 godz. 29 min, z Lublina do Warszawy w 1 godz. 45 min, a z Bydgoszczy do Warszawy w 2 godz. 56 min – wyjaśnia Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Wszystkie zmiany na sieci kolejowej zostały uwzględnione w rozkładzie jazdy. O zmianach w kursowaniu pociągów informują także przewoźnicy na swoich stronach internetowych – np. https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/pkp-intercity:-marcowa-korekta-rozkladu-jazdy-2023/2024.html.

redakcja 01.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również