Kamery live
prognoza pogody

Zmiany personalne w parafii św. Brata Alberta na Niwie

Archidiecezja Krakowska opublikowała dzisiaj listę zmian personalnych w podległych jej parafiach. Jeśli chodzi o Nowy Targ, tym razem najmocniej odczują je parafianie z Niwy. Po 31 latach ks. proboszcz Franciszek Rembiesa, budowniczy kościoła św. Brata Alberta odchodzi na emeryturę, zrzekając się także urzędu wicedziekana dekanatu Nowy Targ.  W parafii pozostanie jako ksiądz rezydent. Odwołany zostaje także dotychczasowy wikary tamtejszej parafii, ks. Dominik Kowynia. Nowym proboszczem na Niwie zostanie ks. Andrzej Kwak, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Maruszynie. 

Zmiany personalne w parafii św. Brata Alberta na Niwie

Zmiany personalne obejmą jeszcze jedną nowotarską parafię. Ks. Konrad Kozioł i ks. Łukasz Czarnik zostali zwolnieni z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Katarzyny. W ich miejsce mianowani zostali: ks. Dariusz Burda i ks. Dariusz Pietrzak, którzy dotychczas służyli w krakowskich wspólnotach parafialnych. Ks. Dariusz Pietrzak pełnił funkcję animatora duszpasterstwa dzieci i młodzieży w dekanacie Kraków-Prądnik. 

Parafia pw. św. Brata Alberta na Niwie świętowała jubileusz 30-lecia

os 23.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Parafianka. 23:53 25.07.2022

Ks Rembiesa jest byl i zawsze będzie najlepszym księdzem bo nowy k.kwak mi się nie podoba ma opinię że...chyba go nie polubię za głośno czyta i mówi ale to przyniósł raczej ze wsi zobaczymy co pokaże jak będzie dbał o dzieło ks.naszego Rembiesa.

Zobacz również