Kamery live
prognoza pogody

Zmiana terminu Biegu Podhalańskiego

30 stycznia 2023 14:12

Zaplanowany na dzień 4 lutego 2023 XII Bieg Podhalański zostaje przeniesiony na inny termin – poinformował główny organizator, czyli Miasto Nowy Targ. Powodem jest brak wystarczającej ilości śniegu do przygotowania trasy biegowej. Na razie nie podano konkretnej daty, na którą zawody są przesunięte. Termin biegu zostanie ustalony jak tylko warunki śniegowe pozwolą na przygotowanie trasy biegowej.

Zmiana terminu Biegu Podhalańskiego

Tej zimy byliśmy w stanie przygotować ratrakiem trasy tylko raz. Na dzień 30 stycznia ratrak nie jest w stanie wjechać na trasy biegowe na lotnisku i ich przygotować, ze względu na zbyt małą pokrywę śniegu. W ostatnim czasie prognoza pogody nie jest stabilna, bardzo często się zmienia i się nie sprawdza. W najbliższych dniach prognozowane są opady śniegu, niestety połączone z silnym wiatrem. Nie jesteśmy w stanie podjąć tak dużego ryzyka licząc, że śnieg napada w ostatniej chwili – wyjaśnia organizator, zapraszając jednocześnie do śledzenia komunikatów na stronie internetowej www.bieg.nowytarg.pl, w których będą pojawiać się powiadomienia o panujących warunkach i o wyznaczeniu nowego terminu zawodów – Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie, liczymy, że opady śniegu przestaną tej zimy omijać Nowy Targ.

os 30.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również