Kamery live
prognoza pogody

Zmiana czasu na letni – już w ten weekend

22 marca 2017 22:18

W nocy z soboty na niedzielę (z 25 na 26 marca) przesuniemy zegarki z 2 na 3, co oznacza, że będziemy spać o godzinę krócej. Zmiana motywowana jest tym, że dzięki niej lepiej możemy wykorzystać światło słoneczne. Nie wszyscy zmianę czasu przyjmują jednak z entuzjazmem. 

Zmiana czasu na letni - już w ten weekend

Dla ludzi o ustabilizowanym trybie życia zmiana czasu jest męcząca i potrzebują oni kilku dni, by dostosować swój zegar biologiczny do nowych warunków – analogicznie jak przy podróżach między strefami czasowymi, chociaż w mniejszym zakresie.

Czas letni stosowany jest w prawie siedemdziesięciu krajach na świecie (między innymi prawie we wszystkich państwach w Europie). Zmiany czasu w Europie nie przeprowadzają jedynie Islandia, Rosja i Białoruś. Pionierami we wprowadzeniu czasu letniego byli Niemcy – było to w 1916 roku. W 1982 roku, z powodu stanu wojennego, w Polsce zrezygnowano ze zmiany czasu na letni.

Przestawiając zegarki warto pamiętać, że w większości urządzeń elektronicznych zmiana dokonuje się automatycznie.

A jak Wy sądzicie – zmiana czasu jest konieczna, czy lepiej byłoby od niej odejść?

NT24TV 22.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również