Kamery live
prognoza pogody

Złoty medal Oli Król na Uniwersjadzie!

30 stycznia 2017 14:39

Aleksandra Król  wywalczyła złoty medal zimowej Uniwersjady w kazachskiej Ałmacie. Nowotarżanka okazała się bezkonkurencyjna  w snowboardowym slalomie gigancie równoległym.

Złoty medal Oli Król na Uniwersjadzie!

Król przez eliminacje i wcześniejsze etapy rywalizacji przeszła jak burza. W półfinale pokonała inną reprezentantkę Polski, Karolinę Sztokfisz. W finale rywalką Król była Ukrainka Annamari Danch. Mimo upadku w pierwszy przejeździe finałowym, w drugim nowotarżanka zdołała odrobić stratę i stanęła na najwyższym stopnia podium. 

– Bardzo się cieszę. Jestem bardzo zmęczona, ale i szczęśliwa. Cieszę się tym mocniej że to już moja ostatnia Uniwersjada. Fajnie, że tak udanie zakończyłam tę przygodę –  powiedziała tuż po starcie Król – Stok sam w sobie nie był trudny, ale mała odległość między bramkami i krótki dystans jaki mieliśmy do pokonania sprawił, że nie było miejsca na błędy. Nie było łatwo, ale dałam radę – dodała nowotarżanka. 

Fot. Mat. Prasowy/Paweł Skraba 

NT24TV 30.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również