Kamery live
prognoza pogody

Złoty Medal Ojca Św. Jana Pawła II dla Marka Fryźlewicza

23 marca 2020 08:36

Ksiądz prałat Stanisław Strojek – proboszcz Parafii NSPJ w Nowym Targu i dziekan nowotarski – w imieniu abpa Marka Jędraszewskiego wręczył Markowi Fryźlewiczowi złoty Medal Ojca Świętego JP II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej.

Złoty Medal Ojca Św. Jana Pawła II dla Marka Fryźlewicza

Przyznany przez metropolitę krakowskiego medal „z wdzięcznością za zaangażowanie w działalność historyczną i patriotyczną w połączeniu z promowaniem osoby i dzieła św. Jana Pawła II w środowisku lokalnym miasta Nowy Targ” jest wyrazem uznania za wieloletnią działalność dla ukazywania i dokumentowania związków świętego JP II z Nowym Targiem i Podhalem, promowania jego nauczania i dziedzictwa duchowego związanego jeszcze z okresem, gdy kardynał Wojtyła był biskupem krakowskim oraz lat Jego pontyfikatu.

Marek Fryźlewicz był wraz z Józefem Paczką w 2011 roku inicjatorem i współorganizatorem stałej wystawy w nowotarskim Ratuszu poświęconej Janowi Pawłowi II pt. „JPII – Nowy Targ. Przeszłość i obecność”.

Wielokrotnie publikował m.in. w Almanachu Nowotarskim, Tygodniku Podhalańskim i Głosie Serca artykuły ukazujące spotkania biskupa, kardynała Karola Wojtyły, papieża JP II w Nowym Targu i na Podhalu. Jego pasją jest „odkrywanie” i publikowanie nieznanych kazań biskupa i kardynała Wojtyły skierowanych do mieszkańców Miasta i Podhala jeszcze przed wyborem na papieża. Jest autorem książek m.in.: „Kardynał Karol Wojtyła – Jan Paweł II do nowotarżan”, „Karol Wojtyła – JP II. Słowo u Gaździny Podhala”, „Na Was zawsze można liczyć (jako współautor)”. Należy do Akcji Katolickiej i Rycerzy Kolumba.

Informacja i zdjęcie: Rycerze Kolumba – Rada Matki Boskiej Ludźmierskiej; Wielki Rycerz Paweł Put

mat. nadesłane

os 23.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również