Złoty gol Kominka. Uczcili pamięć “Merrego”

1 września 2019 23:09

Drugie zwycięstwo w trzecim meczu w ramach Pucharu Wyszehradzkiego odnieśli hokeiści Podhala Nowy Targ. Tym razem „Szarotki” – wspierane z trybun dopingiem licznej grupy swoich fanów – pokonały w wyjazdowym spotkaniu węgierski UTE Budapszet. Mecz rozstrzygnął się w dogrywce, a autorem „złotego” gola był Tomas Kominek.

Złoty gol Kominka. Uczcili pamięć

Przez dwie tercje kibice – mimo licznych sytuacji z obu stron – nie oglądali bramek w tym meczu.

Te zaczęły padać w tercji trzeciej. Zanim w 49 min prowadzenie objęli – grając w liczebnym osłabieniu – gospodarze, rzut karny dla Podhala zmarnował Franek. W 52 min „Szarotki” odpowiedziały jednak wyrównującym trafieniem. Z linii niebieskiej uderzył Jason Seed, a przed bramką tor lotu krążka zmienił Kacper Guzik.

Wyniki 1:1 utrzymał się do końca regulaminowych 60 minut. Sędziowie zarządzili więc dogrywkę. Podhale zaczęło ją w liczebnym osłabieniu, ale zdołało się wybronić z opresji. A kiedy zespoły grały już w komplecie, wygraną Podhalu dał – po świetnej akcji z Bartłomiejem Neupauerem – Tomas Kominek

Zagraliśmy dobre spotkanie i efektem tego było cenne zwycięstwo. Zagraliśmy dobrze jako drużna. Byliśmy zdyscyplinowani. Chcę podziękować naszym kibicom, którzy przebyli długą drogę aby nas wspomóc dopingiem. To bardzo nam pomogło – powiedział trener Podhala, Phillp Barski.

W trakcie tego spotkania zawodnicy Podhala – z inicjatywy kierowników drużyny Macieja Klimowskiego i Wojciecha Chowańca – uczcili pamięć zmarłego przed kilkoma dniami Janusza Hajnosa. Każdy z zawodników “Szarotek” miał czarną przepaskę na ręce, a przed meczem w nowotarskiej bramce zawisła koszulka z numerem 14. Co ciekawe to właśnie z tym numerem w sezonie ligowym będzie grał. strzelec decydującej bramki Kominek.

Może to zabrzmi niepoważnie, ale dla mnie nie było w tym przypadku. Po prostu Janusz tam z góry pomógł nam ten mecz wygrać – podkreśla kierownik zespołu Maciej Klimowski.

UTE Budapeszt – Podhale Nowy Targ 1:2 po dogrywce (0:0, 0:0, 1:1, d. 0:1)

Bramki: 1:0 Brown 50, 1:1 Guzik (Seed, Svec) 54, 1:2 Kominek (Neupauer) 64.

Podhale: Odrobny – Suominen, Seed; Švec. Dziubiński, Franek (2) – Arousva, Kamienieu; Worwa, Neupauer (2), Guzik – Mrugała, Wsół; Słowakiewicz, Sawicki (2), Wielkiewicz – Sulka; Komnek, Hudak, Siuty

***

Mateusz Wojdyła i Kacper Kamieniecki nie będą reprezentować barw Podhala Nowy Targ w sezonie 2019/2020. Z usług obu tych zawodników – grających na pozycji obrońcy – zrezygnował trener Phillip Barski.