Kamery live
prognoza pogody

Złodzieje pił spalinowych w rękach policjantów

25 czerwca 2019 17:49

Policjanci z Nowego Targu i Jabłonki zatrzymali trzech seryjnych złodziei. Wszyscy zatrzymani to obywatele Słowacji i usłyszeli zarzuty kradzieży pił spalinowych o łącznej wartości ponad  13 tys. złotych. Do serii kradzieży pił z garaży i budynków gospodarczych w Lipnicy Wielkiej, Lipnicy Małej, Jabłonki i Chyżnego doszło w maju i czerwcu br. 

Złodzieje pił spalinowych w rękach policjantów

Sprawą kradzieży zajęli się nowotarscy policjanci wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Jabłonce. Szczegółowe ustalenia, analiza zebranych materiałów i podjęte działania doprowadziły do wytypowania złodziei. 19 czerwca br. policjanci zatrzymali trzech obywateli Słowacji w wieku od 40 do 44 lat. Dwóch z nich kradło narzędzia, a trzeci był kierowcą. Część skradzionych pił udało się odzyskać. Jak się okazało jednej nocy porzucili łupy w zaroślach nieopodal domu jednego z poszkodowanych. Wśród znalezionych pił były jeszcze inne, które należały do sąsiadów, którzy nie byli świadomi, że zostali okradzeni.

Jeżeli rozpoznaje ktoś swoją własność proszę kontaktować się z nowotarską komendą pod numerem tel: 18 26 10 481.

Podczas dalszych czynności  okazało się, że zatrzymani odpowiadają również za inne kradzieże.  Cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży łącznie 9 pił spalinowych o wartości blisko 13 tys. złotych. Grozi im teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas zatrzymania w samochodzie sprawców znaleziono kask i skrzynkę z narzędziami, która być może również pochodzi z kradzieży. Jeżeli rozpoznaje ktoś swoją własność proszę kontaktować się z nowotarską komendą pod numerem tel: 18 26 10 481.

źródło: KPP Nowy Targ

os 25.06.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również