Kamery live
prognoza pogody

Zjazdy z “zakopianki” bezpieczniejsze dla pieszych. GDDKiA doświetli kilka przejść w Nowym Targu

18 kwietnia 2022 14:23

Łącznie cztery przejścia dla pieszych na zjazdach i wyjazdach z “zakopianki” w Nowym Targu, zostaną doświetlone przez Generalną Dyrekcję w ramach programu “Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej”. Chodzi o przejścia na wysokości ul. Sybiraków (na trasie dworzec kolejowy-dworzec autobusowy) i Alei Solidarności (w stronę Dekady). Z przejść korzystają także rowerzyści. 

Zjazdy z

Inwestycja ma polegać na zamontowaniu tzw. oświetlenia dedykowanego, które nie powoduje oślepiania kierowców, a jednocześnie w należyty sposób oświetla sylwetkę pieszego, zarówno znajdującego się na przejściu jak i w strefie oczekiwania. 

GDDKiA planuje pokryć koszty dokumentacji (do kwoty 5 tys. zł) oraz realizacji robót (do 45 tys. zł), natomiast po stronie Miasta Nowy Targ będzie leżało pełnienie funkcji inwestora zastępczego, w tym przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzenie zadania inwestycyjnego oraz utrzymanie urządzeń z zapewnieniem oświetlenia przejść po zmroku w sposób ciągły,

-Mając na uwadze zwiększającą się ilość pojazdów korzystających z dróg oraz fakt, że wytypowane doświetlenia przejść dla pieszych znajdują się na głównych ciągach z centrum w kierunku dworca PKP i w kierunku osiedla mieszkaniowego, przystąpienie Gminy Miasto Nowy Targ do realizacji projektu, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, jest uzasadnione – czytamy w uzasadnieniu uchwały, jaką radni podejmą podczas najbliższej sesji. Będzie ona dotyczyła upoważnienia burmistrza do podpisania stosownego porozumienia z krakowskim oddziałem Generalnej Dyrekcji. 

os 18.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również